Kain

Wydawnictwo: Czytelnik
sensacja, obyczajowa

Kain to książka, która w umiejętny sposób łączy cechy powieści sensacyjnej i obyczajowej, nie ograniczając się jednak- dzięki zastosowanym zabiegom konstrukcyjnym i grze mitem- do płaskiego realizmu i stawiania prostych dziagnoz społecznych.

Dortek | 2017-05-07
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 maja 2017

Powiem szczerze, że do książki podeszłam dość sceptycznie. Zapowiadała się na przynudnawy monolog głównego bohatera, który znalazł się na zakręcie swego życia. Tymczasem książka mnie wciągnęła. A zakończenie- wbiło w fotel. Robercik zagrał swoją rolę brawurowo, chociaż nie obyło się bez kilku wpadek- jak przystało na rozpieszczonego synalka bogatego prawnika, który zawsze wszystko miał podstawione pod nos. Jeśli ktoś jest ciekawy, jak potoczą się losy beztroskiego artysty zmuszonego zweryfikować swoje życie po nagłej śmierci swoich rodziców, zapraszam na strony książki Pawła Bulaszewskiego. Nie zabraknie tu wątków obyczajowych, romantycznych, tragicznych i sensacyjnych. No i morału!
Bardzo dobry debiut

maszkowa | 2013-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2013

Jak na debiut to zaskakująco dobra. Z morałem i zaskakującym zakończeniem. Polecam z czystym sumieniem. Nie tylko dobrze się czyta ale również skłania do przemyśleń. Świetny mix.

Ave | 2012-01-24

Całkiem całkiem, jak na zupełnie nieznaną pozycję robi dobre wrażenie.

silak | 2018-02-16
Przeczytana: 17 października 2009