Szpieg który spędził wojnę w łóżku i inne niezwykłe historie z czasów II wojny światowej

Tłumaczenie: Kamil Omar Kuraszkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wojna i Militaria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Spy who spent the war in bed
historia
Amara_Nomad

To się nie mogło zdarzyć. To nielogiczne". Taka myśl pojawia się podczas lektury tej książki. A jednak wszystkie opisane tu wydarzenia zostały starannie zbadane i okazały się autentyczne - ponieważ w czasie wojny logika często nie ma zastosowania. Ponad 140 trudnych do wytłumaczenia incydentów ujawnia zadziwiające wypadki i zbiegi okoliczności, które miały nieraz kluczowe znaczenie dla wyniku działań wojennych.

Tajemnicze wydarzenia, dziwne zbiegi okoliczności, "cudowne" interwencje, szczęśliwe przypadki. Ponad 140 trudnych do wytłumaczenia, lecz autentycznych epizodów II wojny światowej.
Planowane przez Hitlera zabójstwo Franco! Ernest Hemingway tropiący U-Booty! Porwanie przywódców polskiego ruchu oporu! Niezwykła misja syna Stalina! Plan wysadzenia Japonii!

Blasphemer | 2016-04-07
koRnac | 2015-01-22