Z podniesioną banderą

Okładka książki Z podniesioną banderą Cecil Scott Forester
Okładka książki Z podniesioną banderą
Cecil Scott Forester Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie Cykl: Powieści Hornblowerowskie (tom 8) powieść przygodowa
powieść przygodowa
Powieści Hornblowerowskie (tom 8)
Flying Colours
Wydawnictwo Morskie
1991-01-01
1991-01-01
Henryka Stępień
marynistyka Hornblower

Rewelacja, kocham marynistykę.

Rewelacja, kocham marynistykę.

Ciekawy pomysł: Doświadczony, sławny i skuteczny dowódca okrętów musi działać z dala od morza. Co prawda na wodzie czuje się najlepiej (ucieka dwa razy łódką),ale wszędzie sobie radzi, częściowo dzięki szczęściu (szanse na wpadnięcie do przyjaznego dworu były raczej niewielkie),głównie dzięki swej mądrości.

Czytam po raz n-ty

Czytam po raz n-ty

Tej książki nie trzeba zachwalać. Cykl z Hornblowerem to obowiązkowa lektura marynistyczna.

Świetna, przygodowa powieść marynistyczna, w dodatku z duża dbałością o szczegóły. Widać że autor zna się na morzu, życiu na nim w tamtych czasach i obowiązującym ceremoniale. Jak najbardziej polecam lekturę.

Kwintesencja powieści awanturniczo - przygodowej rozgrywana na morzu. Akcja jest wartka, ale zawiera też sporo opisów i przemyśleń bohatera. Który czasami zadziwia swoimi sprzecznymi uczuciami do Lady Barbary (którą kocha i jest zazdrosny o jej obecnego męża) i Marii (żony, matki trojga jego dzieci). Plącze się między przywiązaniem do jednej, a miłością i zazdrością do drugiej.
Co nie przeszkadza mu w brawurowej ucieczce, można by powiedzieć wprost sprzed plutonu egzekucyjnego, który go czekał w Francji.

Czyta się tą książkę wyśmienicie, rozdziały są odpowiednio długie i wypełnione akcją. Polecam wszystkim lubiącym powieści marynistyczne.

• Marynistyka
  • Powieść historyczna
  • Mam
  • 2010
  • Proza

Dodaj cytat z książki Z podniesioną banderą