Hornblower i jego okręt "Atropos"

Tłumaczenie: Henryka Stępień
Cykl: Powieści Hornblowerowskie (tom 5)
Wydawnictwo: Tekop, Wydawnictwo Morskie
Hornblower and the Atropos
marynistyka, Hornblower
przygodowa
Michał

Hornblower zyskuje dowództwo "Atroposa".Płynie z nim w stronę Turcji do zatoki Marmaris w celu wyłowienia pieniędzy z leżącego na dnie "Spedwella".Później zdobywa hiszpańską fregatę o nazwie "Castilla".Na koniec jego okręt zostaje sprzedany królowi Sycylii.

źródło opisu: Wydawnictwo Morskie, 1991

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Michał | 2010-10-19
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 19 października 2010

Przyjemna lektura marynistyczna, coś dla fanów morza i sunących po nim XIX wiecznych żaglowców.
Anglia jest nie kwestionowaną potęgą na morzu, a bohater książki dostaje właśnie nowy okręt. Przygody jego, jak nas już autor przyzwyczaił są interesujące, żywe i całkiem nietuzinkowe. Choć na jakieś wielkie zwroty akcji raczej nie ma co liczyć :-)
Mimo to, jest to fascynująca lektura.

Andi | 2014-02-15

Tej książki nie trzeba zachwalać. Cykl z Hornblowerem to obowiązkowa lektura marynistyczna. Czytając Forestera czułem się tak jak bym był na okręcie. Czułem zapach smoły i desek, czułem smak soli na ustach i słyszałem łopot żagli. Kochasz morze, kochasz żaglowce, nie wahaj się sięgnąć po ten cykl.

Wojmir73 | 2011-11-25

Świetna, przygodowa powieść marynistyczna, w dodatku z duża dbałością o szczegóły. Widać że autor zna się na morzu, życiu na nim w tamtych czasach i obowiązującym ceremoniale. Jak najbardziej polecam lekturę.

tomchina70 | 2014-12-20
Na półkach: Marynistyka, Przeczytane