Spoglądając przez ozonową dziurę

Seria: Liberatura
Wydawnictwo: Ha!art
liberatura
Róża_Bzowa

Książka - butelka. W środku poemat na przezroczystej folii, zawierający ukryte przesłanie.

"Spoglądając przez ozonową dziurę", książka wydana także w wersji angielskiej pod tytułem "But Eyeing Like Ozone Whole" w przekładzie Krzysztofa Bartnickiego.

źródło opisu: http://www.ha.art.pl/

źródło okładki: http://www.ha.art.pl/

Adam | 2014-12-18

Genialne rozwiązanie! Dzieło na pierwszy rzut oka kojarzy się z butelką wódki, gdy zastanowić się głębiej, podobne jest do listu w butelce, co ewokowało u mnie wspomnienia z opowiadaniem "List w butelce" Poego. Kiedy się wyciągnie zawartość butelki - jest to tekst spisany na przeźroczystej folii, czyli można odczuć ten brak nośnika, jakby tekst ulatniał się w powietrzu (ot, siła liberatury!). Tak, liberatura ma to do siebie, że zadziwia. Idąc po inicjałach poszczególnych słów, dotrzemy na końcu do jednego słowa - "słowo". I okazuje się, że tak jak bohater Poego, przed utonięciem statku na szybko spisywał zdarzenia z otaczającej go rzeczywistości, chciał, by przetrwał po nim właśnie tekst - podobnie mamy tutaj, to, co zawsze przetrwa i się obroni, to SŁOWO.

Drugi tom rewelacyjnej serii Liberatura.
Dekonstrukcja książki jako takiej. Zabawa i eksperyment.

Fascynująca przygoda!

P.S. Mylą was oczy. Jest dwanaście gwiazdek! :-)

Kamasz | 2013-09-12
Przeczytana: kwiecień 2013

Absolutna rewolucja i rewelacja. Trudno czytać taką książkę (?) w parku czy innym miejscu publicznym, ale...
Proponowane postulaty dotyczące liberatury w pigułce (w butelce).

Wieczny sentyment do butelki...

juleks | 2016-03-22
Przeczytana: 16 maja 2016