Najważniejsze lata, czyli jak rozumieć rysunki małych dzieci

Wydawnictwo: Impuls
978-83-7587-496-9
dzieci, edukacja, pedagogika, wychowanie

Jak rozumieć rysunki małych dzieci w wieku od 2 do 6 lat? Są one dziecięcą mową, formą artykulacji i komunikacji, są wyrażeniem siebie i spontaniczną naturalną potrzebą. Już nigdy później rysunek dziecka nie będzie tak istotny i tak nieodłącznie związany z rozwojem jego osobowości. We wczesnych latach życia mowa i rysunek uzupełniają się po to, by wspomóc rozwój dziecka. Mówienie...

We wczesnych latach życia mowa i rysunek uzupełniają się po to, by wspomóc rozwój dziecka. Mówienie wspomaga rysowanie, a rysowanie mówienie.

Czy można zabronić dziecku uczyć się mówienia? Czy można zabronić mu uczyć się chodzenia? W pierwszych latach życia dziecko wzbogaca mowę przez rysowanie, a rysunek – dzięki powiększeniu zasobu słów. Mowa i rysunek uzupełniają się wzajemnie, tworząc jedność na drodze rozwoju osobowościowego małego dziecka.

Smerfnawisnia | 2015-03-26
Przeczytana: 26 marca 2012

Nie polecam, opis na podstawie rysunków jednego dziecka i córki autorki.

Księgoteka | 2016-01-07
Gojka | 2015-03-26