Punkt zwrotny. Metody rozwiązywania sytuacji kryzysowych

Wydawnictwo: Muza
8 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Crunch Point
978-83-7495-304-7
asia

Szacunkowo każde przedsiębiorstwo co dwa lub trzy miesiące znajduje się w sytuacji kryzysowej mogącej zagrozić jego istnieniu, o ile nie zostaną podjęte szybkie i skuteczne kroki. Także każda osoba co dwa, trzy miesiące przeżywa kryzys - osobisty, finansowy, rodzinny lub zdrowotny - który jest równie groźny. Jednak silni ludzie nigdy się nie poddają. Tylko poprzez stawienie czoła wyzwaniu jakim jest punkt kryzysowy można udowodnić sobie i innym, z jakiej gliny jesteśmy ulepieni. Jak powiedział grecki filozof Epiktet: "Okoliczności nie czynią człowieka, jedynie odsłaniają go przed nim samym" (oraz innymi). Dobra wiadomość jest taka, że ty także, już teraz, masz w sobie wszystko, co potrzebne, by stawić czoła każdemu problemowi czy kryzysowi, jaki napotkasz w życiu. Nie ma takiego problemu, którego nie potrafiłbyś pokonać dzięki swojej inteligencji i kreatywności w poszukiwaniu rozwiązań. Nie ma takiej trudności, z którą nie poradzisz sobie poprzez intensywną koncentrację. Nie ma przeszkody, której nie obejdziesz lub nie obalisz, jeśli tylko wykażesz dostateczny upór i determinację. Twoim zadaniem w czasie kryzysu jest sprostać wyzwaniu, działać skutecznie i nieustannie piąć się w górę. Omówmy więc dwadzieścia jeden sposobów, by postępować jak najefektywniej, gdy stanie się "sam-wiesz-co".

Joker | 2016-03-05

Kryzys

Z tym "czymś" każdy z nas się spotkał i będzie się spotykał. To nieuniknione. Jednak zamiast trwać bezczynie i czekać aż przejdzie w magiczny sposób, możemy nauczyć się go opanować i mało tego wykorzystywać do jeszcze lepszego życia osobistego i biznesowego. Książka liczy 89 stron i wypunktowane na koniec każdego rozdziału, daje możliwość zrobienia streszczenia i przyklejenia cennych porad nad łóżkiem, tak aby wyjść na prostą z kryzysu.

haniowa | 2016-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2016