Fundusze inwestycyjne /Rodzaje typy metody pomiaru i ocena efektywności

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

Początek XXI wieku to czas dynamicznego rozwoju rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce. Popularność funduszy inwestycyjnych sprawia, że coraz wiecej osób powierza swoje oszczedności tym instytucjom, choć jednocześnie wiedza na temat zasad funkcjonowania funduszy jest w społeczeństwie stosunkowo niewielka. W książce w przystepny sposób opisana została istota funduszy, ich rozwój, klasyfikacja, a także ich wyniki i efektywność. Czytelnik bedzie mógł się dowiedzieć jakimi metodami mierzy sie ryzyko, wyniki i efektywność funduszy, co może mu pomóc w wyborze najlepszego funduszu odpowiadającego jego profilowi inwestycyjnemu. Dzieki przestrzeganiu przez autora zasad Kodeksu Dobrych Obyczajów i nowej klasyfikacji funduszy inwestycyjnych opracowanych przez Izbe zarządzających Funduszami i Aktywami czytelnik może mieć pewność, że prezentowane informacje będzie mógł porównać z informacjami publikowanymi na rynku. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Chaoticreader | 2016-05-12