Potem uwodzenie

Tłumaczenie: Wojciech Usakiewicz
Cykl: Huxtable Quintet (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Then comes seduction
romans, najpierw ślub
Wanda

Miłosny hazard i gra o szczęście w drugiej powieści z cyklu o siostrach Huxtable,który wyniósł największą obok Amandy Quick gwiazdę romansów historycznych do pierwszej piątki amerykańskich list bestsellerów. Podczas hucznych i suto zakrapianych obchodów swoich urodzin baron Montford rzuca na szalę swą reputację najznakomitszego londyńskiego kochanka:zakłada się, że w dwa tygodnie uwiedzie śliczną i cnotliwą Katherine Huxtable. Jego plan jednak zawodzi, a sława jest poważnie zagrożona, lecz Montford przekonuje się, że najbardziej zależy mu na względach niedostępnej piękności. Wymyśla więc nowy zakład - tym razem o zdumiewającą stawkę...

Klaudia95 | 2015-02-23
Przeczytana: 20 lutego 2015

Z Mary Balogh mam do czynienia nie po raz pierwszy. Styl autorki zawsze przypadał mi do gustu.
Największy rozpustnik, hulaka i kochanek, przyjmuje wyzwanie zakładu od swoich przyjaciół - uwiedzie piękną i cnotliwą pannę, którą jest Katherine. Jednak Jasper nie podejrzewa, że Katherine wzbudzi w nim uśpione w nim dotąd uczucia.
Mijają 3 lata. Wydaje się, że nikt nie pamięta o zakładzie w której stawką była Kate. Ale niestety jest inaczej, kuzyn Jaspera rozpuszcza plotkę i przez to Katherine musi wyjść za Jaspera.
Bardzo polubiłam Jaspera. Taki cyniczny mężczyzna, który ukrywa swoją wrażliwość. Przez czas czytania książki, dużo się uśmiałam.
Podobała mi się postać Setha, który pragnął świętego spokoju, ale niestety nie mógł go mieć, gdyż krewni dobijali się do niego drzwiami i oknami. Było mi go naprawdę żal.
Bohaterowie są tacy, że spokojnie możemy się z nimi utożsamiać i możemy oczekiwać dużej dawki humoru podczas czytania książki. Gorąco polecam.

milla | 2015-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2015

W swoim życiu przeczytałam całkiem pokaźną liczbę romansów historycznych. Już od jakiegoś czasu zauważam wtórność wątków występujących w tego typu powieściach, które w znakomitej większości są pisane na jedną modłę - niestety.

„Potem uwodzenie” autorstwa Mary Balogh to powieści przeciętna, w której nie występuje właściwie akcja. Głównymi bohaterami są Jasper Finley „Monty”, baron Montford i Katherine Huxtable. Podczas świętowania swych dwudziestych piątych urodzin, mocno podchmielony baron zakłada się ze swymi przyjaciółmi, że w ciągu dwóch tygodni pozbawi cnoty niewinną, dwudziestoletną Katherine.

Monty bez najmniejszego problemu wygrałby zakład, gdyby nie wyrzuty sumienia każące mu wycofać się w ostatnim momencie, by uratować dobre imię damy, którą próbował sprowadzić na manowce. Ścieżki bohaterów rozchodzą się, by spleść się ponownie po trzech latach. Wydaje się, że znajomość Jaspera i Katherine rozwija się pomału w przyjaźń, a może nawet w coś więcej, ale wkrótce sielankę...

Kachusek | 2014-09-24
Przeczytana: 24 września 2014

Ciąg dalszy losów rodziny Huxtable, fajne, lekkie, wciągające zwłaszcza dla miłośników romansów historycznych. Jeszcze 3 książki i będę miała przeczytane wszystkie tej autorki..idę jak burza ;)

agata261 | 2013-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Lekki i bardzo przyjemny romans. Ciekawe postacie bohaterów. Duży plus dla autorki za to, że nie uczyniła z głównej postaci kobiecej niedojrzałego, płochliwego dziewczątka. Bardzo przypadła mi ta powieść do gustu. Poza tym można się pośmiać przy czytaniu!

Lukrecja | 2011-12-26
Przeczytana: listopad 2011

Niestety, ta książka jest beznadziejna.

| 2017-01-17
Na półkach: Tylko dla Pań, Przeczytane

Podobało mi się, choć rozczarowała mnie Kathy, to jednak Monty ratuje sytuację. Z resztą po pierwszej części tej serii wszystko by mi się podobało. Może zadziałał efekt porównania...
Monty to hulaka i uwodziciel, który po pijaku wchodzi w zakład i postanawia uwieść Kathy. Udaje mu sie. Jednak poszło mu za szybko i w ostatniej chwili się wycofuje, jednak zakład został wpisany do księgi i aby ocalić reputację dziewczyny, odwraca kota ogonem i wmawia wszystkim, ze to ona mu dała kosza. 3 lata później sprawa zostaje odgrzebana i zaczyna się zabawa :)
Polubiłam Montforda i podobało mi się, ze w końcu Balogh posunela się do damskich rękoczynów:

"Boże wysłuchaj modłów samotnego, spragnionego miłości niewieściego rodu. A może i nie. Podniosła rękę, jakby chciała czule dotknąć jego twarzy. Zamiast tego otwarta dłoń wymierzyła mu policzek.

Odsunęła się od niego, zeskoczyła z kamienia i przeszła przez polankę, zatrzymując się na środku, gdzie trawa sięgała kolan i rosły polne kwiaty. Nigdy...

eve | 2015-01-31
Przeczytana: 26 kwietnia 2013

Historia opowiada dzieje Kate siostry hrabiego Mertona. Dziewczyna jest trochę inna niż jej rówieśnice. Pragnie małżeństwa z miłości i szacunku dla drugiej osoby. Jedak życie jest przewrotne i stawia na jej drodze młodego rozpustnika, który w dniu swych 25 urodzin założył się z kolegami, że uwiedzie bardzo cnotliwą dziewczynę - Kate. Historia ta wyraźnie ukazuje jaką niską pozycję w owych czasach miała młoda dziewczyna. Wystarczy że ktoś rozpuszcza dwuznaczne plotki a reputacja dziewczyny jest stracona. W tej konkretnej historii mamy trochę niecodzienne rozwinięcie akcji mimo, że konsekwencją głupoty jest ślub wspomnianej pary.

Kyouri | 2011-10-03
Przeczytana: 01 października 2011

Ocena powinna oscylować pomiędzy dobra a bardzo dobra. Książka napisana lekko, nie epatuje seksem (mimo sugestii zawartej w tytule). Bardzo pzyjemnie mi się ją czytało.

agnes | 2013-02-19
Przeczytana: 14 stycznia 2013

Fantastyczna książka, a przede wszystkim super odskocznia od dnia codziennego! Ciekawa historia, trzymająca w emocjonalnym napięciu.Polecam!

| 2013-05-13
Przeczytana: 28 marca 2013

kocham romansidła więc ta też jest rewelacyjna!