Noc miłości

ONE NIGHT FOR LOVE
romans
Wanda

Inne wydania

Piękny majowy poranek w posiadłości hrabiego Kilbourne. Młody lord oczekuje swej narzeczonej u stóp ołtarza. Nagle w kościele pojawia się nędznie odziana dziewczyna. A hrabia rozpoznaje w niej kobietę, którą kiedyś pokochał, poślubił i stracił, jak sądził, na zawsze. Teraz piękna Lily wraca. Lecz między nimi leży przepaść uprzedzeń i konwenansów. Pokonać ją może tylko miłość ...

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mak | 2014-04-01

Już na wstępie spodobał mi się motyw – małżeństwo, które spotyka się po długiej rozłące w nietypowych okolicznościach, bo na powtórnym ślubie bohatera.

Autorka w przyjemny sposób przedstawia dość smutną i skomplikowaną historię, bo droga do szczęścia bohaterów do łatwych nie należy.

Lily to taki Kopciuszek, który dopiero wkracza do wielkiego świata. Przekonuje się, że to nie tylko piękne suknie i wystawne przyjęcia, ale również mnóstwo obowiązków i narzuconych oczekiwań. Z perspektywy niewykształconej dziewczyny bogactwo i pozycja wcale nie wyglądają tak różowo.

Trochę niedorzeczne okazało się pochodzenie Lily, ale dzięki temu różnice między bohaterami zaczęły się zmniejszać.

W książce zaskoczył mnie podział na części. Część drugą, choć tak bardzo ciekawą, czytało mi się dość trudno, ponieważ była napisana w czasie teraźniejszym, dlatego na pierwszej stronie trudno się skupić.

Czułam także lekki niedosyt odnośnie wątku sensacyjnego. Brakowało mi większej akcji i ostatecznej...

zabielka | 2014-01-03
Na półkach: Przeczytane, 2013

wielkim moim błędem było to że rozpoczęłam sagi od tej właśnie powieści, nie zaciekawiła mnie tak jak powinna, ale mimo wszystko polecam serdecznie. :)

Cosmo | 2013-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Piękna opowieść o parze, którą dzieli niezwykłe uczucie, która napotyka na swojej drodze tyle przeszkód, a mimo wszystko udaje im się sprostać wszelkim przeciwnościom... :)
Miło jest czasem oderwać się od szarej rzeczywistości i poddać zapomnieniu z taką właśnie książką :)

Ziraelka | 2013-01-04

Bardzo dobry romans, który stanowi pierwszą część świetnego cyklu romansów historycznych poświęconych rodzinie Bedwynów.
Cały cykl "Bedwynowie" składa się z 8 części:
5. Miłosny skandal
6. Przewrotny kusiciel
7. Szczypta grzechu
8. Niebezpieczny krok

Warto poznawać losy kolejnych członków rodziny po kolei, ale czytanie w innej kolejności lub wyrywkowo również jest możliwe, ponieważ kolejne tomy nie są powiązane, ale czasem pojawiają się w nich postaci z poprzednich tomów jako bohaterowie wątków pobocznych.

Ziraelka | 2013-04-22

7. Szczypta grzechu
8. Niebezpieczny krok

Sakarya | 2014-01-06
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Lily Doyle, córka sierżanta, człowieka prawego, ale wywodzącego się z gminu, całe niemal życie spędziła w wojsku. Najpierw jako dziewczynka, potem jako młoda kobieta zjednywała sobie żołnierzy swoją wesołą naturą, pogodą ducha, dobrym sercem i żołnierską odwagą. Gdy pod dowództwem przełożonego jej ojca, majora Nevilla Wyatta, lorda Newbery, wraz z kompanią wyruszyli w kolejną wyprawę zwiadowczą, wśród wzgórz środkowej Portugalii wdali się w potyczkę z francuskimi żołnierzami, podczas której ojciec Lily został śmiertelnie ranny. Major Nevill konającemu sierżantowi obiecał opiekę nad Lily, obiecał też, że się z nią ożeni, co uczynił jeszcze tego samego dnia. Po wspólnie spędzonej nocy poślubnej, kolejnego dnia zostali zaatakowani przez ten sam oddział Francuzów, tym razem na polu walki zginął kapelan udzielający im ślubu i Nevill widział jak Lily również pada martwa od strzału w serce. Sam Nevill ciężko ranny w głowę padł nieprzytomny na martwe ciało ukochanej żony.
Niemal dwa lata...

ceylonka | 2014-07-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 lipca 2014

Pomysł na historię bardzo fajny, ale mimo to, w jaki sposób książka rozczarowuje.
Nie było wyjazdu do Portugalii i Hiszpanii. Nie było konfrontacji z Manuelem. To sprawiło, że fabuła poleciała "płasko" na zwyczajnym uczeniu się czytania i etykiety. Lily i Neville to prawdziwie irytujący bohaterowie, a żałuję jedynie tego, że wątek Elizabeth i Lyndona nie został bardziej rozwinięty.
Stąd dla mnie książka przeciętna, a mogła być bardzo dobra.

my-joy | 2013-05-02

Książka absolutnie cudowna. Nastrojowa, troszkę smutna, ale jednak pełna nadziei. Uwielbiam Lily, która z nieopierzonego pisklątka przeobrażą się w pięknego ptaka i odnajduje w swoim życiu wszystko to co potrzebne do pełni szczęścia. Naprawde polecam.

juliett | 2013-12-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Przeczytałam tą książkę z czystej ciekawości, bo moja mama kocha wszelkie romanse historyczne to po prostu wzięłam z jej półki. Ale co ona w tym widzi zastanawia mnie do dziś...

myfascinatingbooks | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

Nie najgorsza. W następnych częściach serii jest tylko lepiej.