Bez serca

Heartless
romans
Wanda

Inne wydania

Związek Lucasa Kendricka, księcia Harndon, i lady Anny Marlowe to małżeństwo z rozsądku, w którym nieoczekiwanie rodzi się płomienna namiętność. Mroczna przeszłość i tragedia sprzed lat mogą jednak zamknąć drogę marzeniu o miłości.

Sakarya | 2014-01-04
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Lady Anna Marlowe ma już 25 lat i nie myśli o zamążpójściu. Gdy na skutek śmierci obojga rodziców, jako najstarsza z rodzeństwa musiała zaopiekować się domem i całą pozostałą rodziną, w sąsiedztwie jej rodzinnego domu osiedlił się elegancki i przystojny Lovatt Blaydon. Szybko zdobył sympatię wszystkich sąsiadów i całej rodziny Marlowów z wyjątkiem głuchoniemej Emmilii. Sam Lovatt szczególnymi względami obdarzał Annę. Ta jednak, choć początkowo marzyła o wyjściu za opiekuńczego sąsiada, przekonała się, że ów człowiek jest zaborczy i brutalny. Spłacił wszystkie długi jej ojca, ale w zamian za tę drobną przysługę, żądał od Anny całkowitego poddania się jemu i jego woli, w większości niezgodnej z prawem. Chociaż w obecnej chwili przebywał w Ameryce, zapowiedział Annie, że ma na niego czekać, bo on po nią wróci.
Teraz jednak o tym nie myślała. Właśnie wyjedżała ze swoją matką chrzestną Marjorie i młodszą siostrą do Londynu i zamierzała dobrze się bawić.
A Marjorie miała swoje plany w...

Kachusek | 2016-03-10
Przeczytana: 09 marca 2016

O ile lubię przeczytać dobry romans historyczny, o tyle takie mocno naciągane mnie męczą. Za dużo tu było powtórzeń i analizowania emocji. Za dużo szczegółowych opisów łóżkowych rodem z Harlequinów i niestety zniechęciłam się przez to do drugiej części ("Pieśń bez słów") tego wątpliwego "dzieła" - może jedynie z ciekawości dalszych losów, podejmę temat ;) Dodam, że cały cykl "Bedwynowie" tej autorki pochłonęłam z ogromną przyjemnością. Tutaj niestety wypadła słabo..

aleksawesola | 2016-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Poczatkowo sadzilam, ze to kolejny standardowy romans pani Mary Balogh, czyli glowna bohaterka sadzi, ze jakas gleboko skrywana tajemnica ukryta w jej przeszlosci lub tez poprostu nieodpowiednie pochodzenie, stoja na drodze do peni jej szczesia, z glownym bohaterem. W jej opinii czyni ja to w jakis sposob niewystarczajaco dobra dla niego, nie warta jego uczucia. Schemat ten powtaza sie w tej ksiazce, lecz ma ona cos wiecej, cos co czyni ja wyjatkowa, lepsza niz pozostale. Sadze, ze jest to mozliwocs obserwowania jak dwoje obcych ludzi staje sie stopniowo blizszymi sobie. Niewiedzac kiedy staja sie malzenstwem niemal idealnym. Nie takim bajkowym, odrealnionym. Lecz takim, ktore rozumie sie wysmietniecie i wyciaga pomocna dlon, gdy jedno z nich sie potknie.

Ona - piekna 25-letnia stara panna, oddana rodzinie i obowiazkom wiazacym sie z byciem glowa rodziny, do czasu gdy brat nie osiagnie pelnoletniosci i powroci ze szkoly. Bierze udzial w sym pierwszym wielkim balu w wielkim i...

olidi | 2013-03-15

Jedna z moich ulubionych książek. Nie przepadam za romansami z epoki XVIII wieku ale ten jest wyjątkowo dobry. Sprawnie napisany, najlepszy romans tej autorki.

AnnaMaria | 2016-01-13

Bardzo porządny,inteligentny romans historyczny, z wątkiem sensacyjnym. No i pięknie opowiedziany wątek miłosny. Gorąco polecam

Kasia W-ka | 2011-02-21
Przeczytana: 17 sierpnia 2011

Nie można się od niej oderwać.....

Kamila | 2014-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2014

Jest to mój 3 romans historyczny, który przeczytałam i choć na początku odrobinkę mnie nudziła ta książka to stwierdzenie, że jest bardzo dobra i lekko się ją czyta nie będzie kłamstwem. Polecam każdemu :)

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2010 rok

Romansidło, ale dosyć ambitne. Warto przeczytać.

fantaghirooo | 2016-12-01
KaMiŚ | 2016-11-05