Pieśń bez słów

Wydawnictwo: Amber
Silent melody
romans historyczny
Wanda

Lady Emily nie słyszy i nie mówi, ale chłonie świat i odpowiada mu uśmiechem. Zaręczona z mężczyzną, który widzi w niej tylko piękne cacko, nie potrafi zapomnieć o kimś, kogo przed laty obdarzyła uczuciem. Teraz bohater jej dziewczęcych marzeń powraca. Blask sali balowej, jeden taniec, uścisk dłoni... I oto w sercu Emily rozbrzmiewa namiętna pieśń, która koi wspomnienia i leczy niezabliźnione rany...

źródło okładki: http://w.bibliotece.pl/books/476266105d6f4b7e952a7a35f57e1a63/

To chyba moja ulubiona książka tej autorki - przepięknie wykreowana relacja dwojga wyjątkowych ludzi, będących z początku bliskimi przyjaciółmi, a potem...kimś więcej. Zręcznie rozłożona akcja, dzięki której poznajemy młodziutką Emily, ale i tą dorosłą kobietę. Nie lubię książek, w których miłość spada na bohaterów nagle, oślepia ich. Tutaj tempo mi odpowiadało, emocje wydawały się bardzo wiarygodne. I sam świat Emily - cichy, zupełnie inny. Piękna historia :)

Kachusek | 2016-03-13
Przeczytana: 12 marca 2016

Ledwo przebrnęłam przez tę drugą część, jedynie wątek kryminalny sprawiał, że chciałam poznać jej zakończenie ;)

Sakarya | 2014-01-06
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Drugi tom cyklu "Georgian".
Głuchoniema Emily, po ślubie swojej najstarszej siostry Anny z Lucasem, księciem Hardnon, zamieszkała w ich posiadłości. Tam poznała młodszego brata Lucasa - lorda Ashleya Kendricka. Od pierwszego spotkania oboje się bardzo polubili, a przyjaźń ta pogłębiała się z dnia na dzień, przeradzając się w głęboką miłość Emilii do Ashleya.
Ashley w poszukiwaniu własnej drogi życiowej wyruszył do Indii, gdzie dorobił się niemałej fortuny na kampanii wschodnio-indyjskiej oraz żony i synka. Po siedmiu latach powrócił do rodzinnej posiadłości. Przybył późnym wieczorem, lecz zmęczenie po długiej podróży nie przeszkodziło mu w uczestnictwie w wielkim balu, organizowanym właśnie przez księcia i księżną Hardnon. Postanowił zatańczyć z najpiękniejszą panną na sali i wybór padł na olśniewającą Emily. W pierwszej chwili Ashley nie rozpoznał dawnej serdecznej przyjaciółki, gdyż przez te wszystkie lata tułaczki w obcych krajach wogóle o niej nie myślał. Lecz teraz, gdy...

CyrkNocy | 2014-09-17

Przeczytane w ciągu jednego popołudnia. Jak i większość romansideł, jak się potocznie nazywa tego typu książki, nie jest to lektura zbyt ambitna, jednakże... muszę powiedzieć, że akurat ta bardzo mnie urzekła. Nie przez przeróżne doświadczenia życiowe bohaterów, ich perypetie miłosne, czy też subtelny wątek kryminalny w tle. Tym, co spodobało mi się najbardziej, jest sama postać Lady Emily Marlowe, nazywanej przez przyjaciół i rodzinę po prostu Emmy. Jej charakter, sposób postrzegania otaczającego ją świata, ciepło, wrażliwość - tak, zdecydowanie jest to ten typ osoby, którą chciałabym spotkać na swojej drodze. A jej kalectwo? Nie sądzę, żeby to było wielkim problemem, wprost przeciwnie - w moim odczuciu to właśnie ono sprawia, że Emmy jest tak wyjątkową osobą.

aleksawesola | 2016-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Po przeczytaniu pierwszego tomu z cyklu "Georgian" z niecieprliwoscia przystapilam do czytania tej ksiazki. Spotkalam sie jednak z duzym rozczarowaniem. Moze postawialam poprzeczke zbyt wysoko, ale... Duzo bylo opisow, przemyslen, malo konwersacji i flirtu. Tak, wiem, glowna bohterka jest glocha i nie mowi, ale w calej ksiazce brak bylo jakielkolwiek namietnosci. Nie potrafialm uwierzyc w ten zwiazek i nie rozumialam, dlaczego Emmy tak opierala sie z wyjawieniem prawdy o przyjacielu Ashley'a, nawet po tym gdy ten ja postrzelil. Jakze duzy zawod przyniosla mi lektura tejze ksiazki. Caly czas czekalam na przelom, gdy historia tych dwojga mnie porwie. Niestety, nigdy on nie nastapil.

Ksiazka poprawna, lecz nie porywajaca.

Ewelina | 2016-05-01
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Ciepła, urocza, pouczająca, wzruszająca historia. Nie mogłam się od niej oderwać. Taką Mary Balogh lubię - i taką najchętniej bym czytała. Chciałabym kiedyś zobaczyć ją na mojej półce wśród innych książek tej Pani. Polecam gorąco!

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2011 rok

Romansidło, ale dosyć ambitne. Warto przeczytać.

Gabrysia | 2011-05-02
Przeczytana: 2009 rok