Żona, jakiej pragnie twój mężczyzna

Tłumaczenie: Ewa Małecka
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Created To Be His Help Meet
9788374920780
małżeństwo, poradnik
religia
Agata

Debi Pearl mistrzowsko wnika w zakamarki męskich dusz. Dzięki temu w niezrównany sposób potrafi zrozumieć męską duszę i udzielać cennych rad tym kobietom, dla których szczęście małżeńskie i osobiste, kobiece spełnienie mają wartość najwyższą. Naturę męską potrafi opisać lepiej, niż jakikolwiek mężczyzna sam mógłby to uczynić. Dlatego jej rady są tak cenne dla płci pięknej. Poza tym książka ta ukazuje ową wielką prawdę, że mężczyźni dorastają do męskich postaw dzięki mądrości swoich żon. W ostatnich latach coraz więcej małżeństw przeżywa poważne kryzysy. Niezależnie od tego, jak zaczęło się nasze małżeństwo ani z jakimi problemami się borykamy, nie musimy przegrać. Autorka pokazuje, że zawsze jest nadzieja na to, by małżeństwo stało się wspaniałe i dawało każdej kobiecie takie poczucie spełnienia, że będzie to można wyjaśnić tylko jako cud.

goniąc_za_marzeniami | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że wydawca zmienił tytuł książki(poprzednio "Żona, jakiej pragnie twój mężczyzna"- warto zapoznać się z poprzednimi opiniami). Polecam również poczytać o postaci autorki oraz jej męża-mentora. Rozpoczynając lekturę można "nabrać się", że prezentuje ona światopogląd kościoła katolickiego. W rzeczywistości Debi i Michael Pearlowie należą do fundamentalnego kościoła prawosławnego. wspólnie publikują wiele pozycji,są autorami m.in. bardzo kontrowersyjnej książki o wychowaniu dzieci ("Jak trenować dziecko").
Książkę otrzymałam w prezencie i z przykrością muszę stwierdzić, że zepsuła mi kilka miłych chwil w podróży poślubnej. Z początku wciągnęła, wydawała się zabawna, a zarazem głęboko przepojona duchem Ewangelii. Oczywiście od razu wiedziałam, że nie jest to pozycja dla feministek i emancypantek, jednak to mi nie przeszkadzało. Książka utrzymana jest w konwencji "starsza kobieta przekazuje swą życiową mądrość nauczając młodsze kobiety". Obiecuje przy...

Ta pozycja jest bezkompromisowo radykalna jak sama Biblia, zresztą jej treść jest niczym innym, jak tylko komentarzem do Słowa Bożego na temat roli żony. O ile książki pana Jacka Pulikowskiego mogą być przydatne także osobom niewierzącym, to ta książka posłuży (a raczej zostanie przyjęta) katolikom. I to też nie tym letnim, idącym od święta posiedzieć sobie na Mszę do kościółka, tylko tym radykalnym, biorącym Ewangelię na serio i wcielającym ją w życie.

Jak dotąd to była dla mnie najtrudniejsza lektura w życiu. Prawie trzy tygodnie zmagałam się sama ze sobą poprzez tę książkę. Jest wymagająca, mądra, radykalna. Już dawno nikt mi nie wyłożył tak dostadnie Biblijnej Prawdy jak Autorka. A Prawda w oczy kole. Dlatego czytanie było dla mnie takie trudne.

Ewa | 2014-11-11

Polecam kazdej zonie ....uczy pokory...po przeczytaniu jej zaszy u mnie zmniany na plus ;-))

Opinie do przeczytania na moim blogu http://jestem-druga.blogspot.com/2016/02/debi-pearl-kobieta-jakiej-pragnie-twoj.html

Anka | 2014-07-25

Część rozdziałów całkiem ok, ale część to taka bzdura, że lepiej je czytać jako tekst satyryczny.

mufa3810 | 2016-12-22
Przeczytana: 2015 rok