Parodia

Parodie
83-11-07898-X
przygodowa
szerylejdi

"Parodia" zamyka awanturniczą trylogię (której pierwszą częścią jest"Złoto", zaś drugą "Sahara"), a autor prowadzi czytelnika do bogatego kanadyjskiego miasta Toronto. Tu bohater przygotowuje się do każdej sytuacji jak kameleon i osiąga korzyści oraz przyjemności wszelkimi dostępnymi środkami. Umiejętnie posługując się ludźmi, kontroluje przez parę miesięcy nocne życie metropolii: gry hazardowe, handel alkoholem i narkotykami. Pomagają mu w tym piękne dziewczyny szukające silnych wrażęń. "Parodia" to autentyczne świadectwo życia współczesnego awanturnika, którym jedynym celem jest wielka, często okrutna, przygoda.

Spursmaniak | 2016-11-11

Jedna z trzech książek autobiograficznych autora. Świadectwo życia współczesnego awanturnika którego jedynym celem jest przygoda. Niczym kameleon szybko przystosowuje się do życia w Toronto, gdzie poznaje nocne życie. Hazard, handel alkoholem i narkotykami, piękne kobiety, duża dawka humoru i przygoda jak w filmach o Indianie Jonesie. Nie chce się wierzyć że to mogło wydarzyć się naprawdę.

magika78 | 2015-10-23
Na półkach: Ebook, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 22 października 2015

Książki tego autora to gotowy materiał na film sensacyjny. Przygody z Toronto, opisane w "Parodii" tylko to potwierdzają. Świetnie się czyta. Polecam wszystkie ksiązki tego autora.

Bartek Biedrzycki | 2016-08-13

Dość dobra, bo to Cizia, a Cizia jest straszny, bezpretensjonalny i niemożebnie maczistowski. Ale chronologicznie pierwsza z jego autobiograficznych książek niestety zawodzi mocno w warstwie warsztatowej - rwana narracja, bardziej sucha relacja niż fabuła, przygody mniej jednak wystrzałowe niż w "Złocie" czy "Saharze" i ogólnie słabiej, niż szczególnie pierwsza z tamtych.

Ksiądz | 2013-12-15
Przeczytana: 01 stycznia 2001

Dla mnie nie ma już takiej siły przebicia jak "Sahara" czy "Złoto".
Ale bohater cały czas trzyma poziom (wredny sukinsyn, którego nie da się nie lubić).

Andrzej | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

Czyta się szybko. Momentami wciąga, ale nie jest tak dobra jak Złoto i Sahara.

MyMichelle | 2011-09-16
Przeczytana: 18 lipca 2011

przeczytałam ją jak byłam nad morzem, wzięłam ją od siostry ciotecznej, cała wyświechtana z charakterystycznym zapachem papieru....ona sama nie wiedziała skąd ją ma, i tak zaczęłam sobie czytać i po prostu nie mogłam się oderwać Cizia to taka postać której nienawidzimy i kochamy jednocześnie, często nie mogłam zrozumieć jak on tak może wydawać pieniądze np. na białą wykładzinę za którą zapłacił kilka razy więcej bo bardzo zależało mu aby położyli ja jeszcze tego samego dnia, nie była jakoś wybitnie napisana, prosto, ale bardzo mi się spodobała już wkrótce będę czytać "Złoto" no niestety nie po kolei jednak nie miałam wyboru

sowidyl | 2016-11-16
agunia7171 | 2016-09-20