Człowiek i zbrodnia

Wydawnictwo: Państwowe Muzeum Oświęcim-Brzezinka
historia
Monika

Drugie, uzupełnione wydanie zbiorcze trzech publikacji: "Przesłuchanie" (1977 r.), "Świadkowie" (1979 r.) oraz "Sędzia i kat, czyli jeden dzień doktora Thümmlera" (1986 r.), które połączone zostały wspólnym wątkiem - refleksją sędziego z przesłuchań świadków zbrodni popełnionych przez nazistów w obozach koncentracyjnych na terenie okupowanej Polski. Książkę kończy smutny wniosek, iż wyroki wymierzone nazistom nie były wystarczającym zadośćuczynieniem za krzywdy i zbrodnie przez nich popełnione, a wręcz niektórym z nich udało się ujść bezkarnie.

Jarold86 | 2015-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2015

Książka ciekawa,jeżeli interesuje kogoś ta tematyka to polecam,w ciekawy sposób przedstawia wspomnienia i przeżycia autora sędziego,który w pewnych momentach musiał zachować zimną krew!

Olga Rodewald | 2017-02-06
Magdalena | 2016-07-03