Wyszukiwarka szczęścia

Seria: Ze sprężynką
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ag2S

Laura zawsze miała poczucie, że starsza siostra prowadzi znacznie ciekawsze życie. Dankę interesuje wiele rzeczy, a swoim pasjom oddaje się bez reszty. Bez względu na to, czy chodzi o opiekę nad czworonogami ze schroniska, czy śmiałą akcję ratowania zagrożonych żab. W końcu Laura ma dość słuchania o kolejnych barwnych planach siostry i postanawia sama przeżyć coś niezwykłego. Tak trafia na...

W końcu Laura ma dość słuchania o kolejnych barwnych planach siostry i postanawia sama przeżyć coś niezwykłego. Tak trafia na warsztaty teatralne. Dziewczynie nie będzie jednak łatwo myśleć o przygotowaniu spektaklu. Poznany na zajęciach oczytany Radek oraz trenujący judo Przemek, za którym szaleje połowa dziewczyn ze szkoły, znacznie wszystko skomplikują...

źródło opisu: http://nk.com.pl/

źródło okładki: http://nk.com.pl/

Attia | 2015-07-15
Na półkach: 2015, Biografia, Przeczytane

Książkę czyta się przyjemnie i szybko.
Trochę szkoda, że nie zostało wyjaśnione, kto zostanie jej chłopakiem :(

Katherina | 2013-10-27
Przeczytana: 26 października 2013

Z początku nie byłam przekonana do tej książki. Jednak kiedy skończyłam czytać, żałowałam że tak szybko się skończyła. Zdecydowanie, jak dla mnie, za krótka. Ale to może dlatego, że przywykłam do książek, które mają co najmniej 300 stron c:. Problemy Laury, która nie ma pojęcia co ze sobą zrobić, nie wie czy chłopak z którym się spotyka naprawdę ją lubi czy też jest dla niego kolejną dziewczyną "do kolekcji". Opis książki jest dość mylący, ponieważ Laura nie ma problemu z wyborem chłopaka. Może i jest Radek, który coś do niej czuje, ale ona nie bierze go pod uwagę. Zależy jej tylko na Przemku, ale czy jemu na niej zależy.

Elena | 2015-07-31
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 31 lipca 2015

Typowa lektura dla nastolatek.Sięgnęłam po nią ze względu na wątek teatru,uznałam ,że zajęcia tego typu moga być ciekawym tłem na tego typu opowieść.
Lekka i idealna na wakacje.Bohaterka jest w moim wieku, akacja rozgrywa się na przełomie końca roku szkolnego i wakacji.Całkiem wciągająca.
I szczerze myślałam ,że Laura będzie z Radkiem a nie Przemkiem :)
Z wieloma rzeczami zgadzałam się z bohaterką.Tylko przydał by się jakiś epilog typu ''kilka miesięcy pózniej''
WARTO PRZECZYTAĆ CHODZBY ZE WZGLĘDU NA ROZSZYFROWANIE GŁĘBI TYTUŁU =D

buschka | 2011-01-11

Według Agnieszki Hajdy wszyscy ludzie są takimi wyszukiwarkami szczęścia. Każdy z nas ma wbudowany mechanizm, który daje nam znać o tym, czy konkretni ludzie, konkretne wydarzenia są tymi, dzięki którym poczujemy się spełnieni, dowartościowani, po prostu – szczęśliwi. I musimy sami dbać o to, by taką wyszukiwarkę utrzymywać w dobrym stanie. Pilnować, by nie wkradły się w nią jakieś wirusy, bo wtedy wynik naszych wyszukiwań może być zafałszowany.

A skąd takie pseudo-filozoficzne rozważania?

Ostatnio wpadła mi w ręce książka Agnieszki Hajdy „Wyszukiwarka szczęścia”. Opowieść o młodej dziewczynie, Laurze, która na swoje życie i swoje otoczenie patrzy przez pryzmat starszej siostry. To Danka zawsze ma rację. To Danka prowadzi ciekawe, ekscytujące życie, pełne przygód, pełne happeningów, akcji pomocniczych. To do Danki lgną przyjaciele. To ona ma zawsze mnóstwo pomysłów na życie i z pełną konsekwencją je realizuje. A Laura co? Młodsza, nieudana siostra wielkiej działaczki społecznej,...

knigoholiczka | 2013-10-06
Przeczytana: 06 października 2013

Typowa książka dla nastolatek. Myślę, że spodoba się im. Mi jednak nie przypadła zbyt mocno do gustu. Nie potrafię jednak powiedzieć dlaczego bo właściwie nie mam do czego "przyczepić się". Może to właśnie powód? Dla mnie jest jakaś nijaka, chociaż niektóre wątki zainteresowały mnie. Miło czytało się o uczestniczeniu naszej głównej bohaterki Laury w zajęciach, warsztatach teatralnych czy zdarzenie z imprezą. Za to odrzucała mnie jej historia miłosna- zauroczenie Przemkiem- ale jakoś nie potrafię powiedzieć dlaczego. Czasem od początku coś kogoś interesuje, ktoś kogoś darzy sympatią. Ja jakoś nie poczułam tego.
To na pewno nie to, że nie czytam książek dla młodzieży. Jak widać na blogu- od czasu do czasu taka literatura pojawia się u mnie na blogu.

SuzAfro | 2014-03-23
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 23 marca 2014
Magda | 2012-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Książka moim zdaniem bardzo fajna i pouczająca. Pokazuje nam życie dziewczyny, która żyje w cieniu starszej siostry i wmawia sobie że nic nie umie. Lecz jedna decyzja wywraca jej życie do góry nogami. Zapisała się na zajęcia teatralne w pobliskim Domu Kultury. Poznaje również dwóch chłopaków Radka i Przemka. Czy bohaterka poradziła sobie z czekającymi ją problemami i wyborami? Jak zakończyła się nieoczekiwana zmiana w jej życiu? Zachęcam gorąco do przeczytania książki.:)

Monika | 2011-09-22
Przeczytana: 21 września 2011

Przyjemna książeczka, do przeczytania w jeden wieczór

julia-orzech | 2011-10-28
Przeczytana: październik 2011

Gdybym była nastolatką, ta książka zachwyciłaby mnie jeszcze bardziej choć i tak zrobiła na mnie wrażenie. Zasiadłam do czytanie rano i do południa skończyłam. Szczerze przyznam, że trudno było się oderwać. Polecam szczególnie "dzisiejszym" nastolatkom. Niech zobaczą co w życiu jest naprawdę ważne, o co warto walczyć.
Ps. Gratuluję Agata:)

Karolinaa3 | 2011-06-15

Zwykła książka dla młodzieży, z taką samą fabułą jak wszystkie inne. Jeżeli miałabym pisać szczerze to nie polecam tej książki, na pewno znajdziecie dużo lepsze w tej samej cenie i grubości.

PIN i zielonym
    Marcin Orliński, Agata Hajda, Jacek Wróbel, Paweł Sajewicz, Patrycja Pu...