The Sorceress
Ag2S

Kolejny tom bestsellerowej serii fantasy "Sekrety nieśmiertelnego Nicholasa Flamela"! Paryż Doktor John Dee niemal całkiem zniszczył centrum Paryża, aby schwytać nieśmiertelnego Nicholasa Flamela i bliźnięta z legendy - Sophie i Josha Newmanów. Zdemolowane zostały ulice, strzaskane rzeźby z katedry Notre Dame, dom hrabiego de Saint-Germain zrównany z ziemią... Bo choć Dee odebrał Alchemikowi...

Paryż
Doktor John Dee niemal całkiem zniszczył centrum Paryża, aby schwytać nieśmiertelnego Nicholasa Flamela i bliźnięta z legendy - Sophie i Josha Newmanów. Zdemolowane zostały ulice, strzaskane rzeźby z katedry Notre Dame, dom hrabiego de Saint-Germain zrównany z ziemią... Bo choć Dee odebrał Alchemikowi "Księgę Maga Abrahama", Mrocznemu Klanowi brakuje jeszcze ostatnich dwóch stronic, wyrwanych przez Josha. Mroczni Przedwieczni chcą zniszczyć ludzkość i zapanować na Ziemi, a do tego niezbędne jest zaklęcie zapisane w Kodeksie. Jeśli Dee nie spełni ich żądań, spotka go straszna kara...

Londyn
Nicholasowi Flamelowi omal nie pękło serce na widok gruzów rodzinnego miasta. Wprawdzie do zniszczeń doprowadzili Dee i Machiavelli, ale i sam Alchemik odegrał w tym znaczącą rolę. Moc Sophie i Josha potwierdziła, że są bliźniętami z przepowiedni zawartej w Księdze. Flamel za wszelką cenę musi chronić ich oraz ostatnie strony Kodeksu przed zakusami Mrocznego Klanu...
Jednak z każdym dniem starzeje się o całe lata i opuszczają go siły. Perenelle pozostaje uwięziona w twierdzy Alcatraz, a Scatty niespodziewanie znikła, zostawiając uciekinierów bez ochrony. Flamel, chcąc pokonać Dee, musi znaleźć nieśmiertelnego, który wyuczy Newmanów Magii Wody. Problem w tym, że może to zrobić tylko król Gilgamesz. Ten najstarszy z nieśmiertelnych jest jednak absolutnie szalony...

źródło opisu: Nasza księgarnia, 2010

źródło okładki: Nasza Księgarnia, 2010

Aisling | 2015-05-24
Przeczytana: 24 maja 2015

Nie jest to może literackie cudo, ale styl Scotta idealnie działa na moje emocje i wyobraźnię. Szczególnie bliska jest mi postać Perenelle. Kobieta w cieniu swojego męża, ale za to ona tak naprawdę góruje z ukrycia, co zauważył Machiavelli. Bardzo mądra, rozważnie myśląca. Nie pozbawiona ludzkich emocji, a jednocześnie miłość do męża zbytnio nie przyćmiewała jej rozumu. Subtelna, a zarazem taka 'nie do zdarcia'. Można powiedzieć: mój wzór do naśladowania. Jednakże ja nie obieram sobie kogoś na idola, tylko mam własną metodę na życie. Ale mimo wszystko mam jakieś ideały. Zarówno z życia jak i z książek, filmów itd.
Są tu protagoniści, antagoniści, ale także tacy 'pośrodku' (np. Palomides), więc nie ma zbyt wielkiego odrealnienia w stosunku do obierania różnych stanowisk.
Właśnie takie coś w fantastyce bardzo lubię. Nie podoba mi się, gdy występują tylko takie skrajne typy.

Gosia Laga | 2014-03-02
Przeczytana: 01 marca 2014

I znów Michael Scott mnie nie zawiódł. Wciągnęłam się do reszty i nie minęły trzy dni, a ja już skończyłam lekturę. Pewnie gdyby nie uczelnia, to i skończyłabym szybciej :) Dużo akcji, nowe, śmieszne postacie (autor wciąż mnie zadziwia w ich wyborze) no i świetny humor. Nie mogę się doczekać czytania 4 części.

Kinga | 2017-06-17

Mity, legendy, dawno zapomniane cywilizacje, początki ludzkości i świata - już zapowiada się ciekawie. A to dopiero początek, będzie jeszcze lepiej.

Jesteś jednym z bliźniaków. Nigdy nie postrzegano Cię jako jednostkę, niepowtarzalną osobowość. Zawsze jako Brata i Siostrę, nierozerwalny duet. To ma swoje dobre strony - zawsze masz kogoś, kto może Cię wesprzeć, doradzić, albo po prostu być przy Tobie. Ta osoba czuje to samo, co Ty. Jest też druga strona medalu - ludzie nie potrafią traktować Cię indywidualnie, lecz zawsze jako jedną z dwóch połów całości. Zapewne kiedy byłeś dzieckiem nawet ubrania miałeś takie same lub bardzo podobne do Tego Drugiego.
Jak wszystko, posiadanie bliźniaka ma swoje wady i zalety. Pomimo tego ja zawsze marzyłam o tym, aby mieć bliźniaczkę. Kogoś, kto zawsze mnie zrozumie i jak na filmach - będzie mógł się ze mną zamienić w chwili pisania egzaminu. Na szczęście już z tego wyrosłam. Dzięki "Czarodziejce" choć na chwilę mogłam wrócić do tamtych...

Muh | 2011-08-30
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: kwiecień 2011

Dostałam na urodziny. Przeczytałam nie zapoznając się wcześniej z poprzednimi częściami, przez co przez pół książki próbowałam załapać, o co chodzi, a gdy już załapałam i mnie wciągnęło, książka się skończyła.
Czyta się sprawnie, ale czuć, że jest pisana na siłę, tylko dlatego, że taka nijaka tematyka jest na topie.
Jest tak zapchana przeróżnymi fantastycznymi i mitycznymi postaciami, że to aż kiczowate.
Mimo wszystko bardzo przyjemna.

Pablo | 2017-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2017

Tak samo jak w poprzednich częściach - akcja, akcja i jeszcze raz akcja.
Książka pełna mitycznych stworów, bogów, herosów etc. Bardzo fajnie napisana, czyta się lekko i przyjemnie. Książka wciąga od pierwszych stron.

edyta172144 | 2015-02-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 16 lutego 2015

Książkę czyta się bardzo przyjemnie> Każda kolejna część książki jak dla mnie jest ciekawsza i bardziej wciągająca.

Meteorytka | 2011-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2011

Świetna książka ze zniecierpliwieniem czekam na 4 tom. :]

Aramina | 2015-05-13
Przeczytana: 13 maja 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cz. 3, "Czarodziejka" poziomem zbliżona jest do "Maga". Duży nacisk jest na opowiedzenie losów Perenelle Flamel (żony alchemika), podstępnie uwiezionej przez Dee na wyspie Alcatraz. Jak na potężną czarodziejkę przystało, kobieta nie siedzi bezczynnie w oczekiwaniu na pomoc, miewając "przygody", czyli w dosłownym tłumaczeniu - próbując przeżyć starcia z obecnymi tam potworami. Moc każdego z bliźniąt jest coraz większa, dostajemy "moce bonusowe", a więc prócz panowania nad żywiołami, dziewczyna, Sophie posiada niezbadaną wiedzę i silną aurę, natomiast jej brat, Josh, mistrzowsko włada mieczem, przewodzi i robi za stratega. W dalszym ciągu nie wiemy, kto w końcu jest tym dobrym, a na jaw wychodzą bulwersujące i przerażające fakty z życia Nicholasa.

Pisząc wprost - ogromnie mi ta część spasowała. Sporo scen batalistycznych (raczej małych potyczek niż walk, ale zawsze coś!), rozszerzająca się z każdym rozdziałem fabuła i te bliźniaki - gdyby mieć takie moce! Ogólne wrażenia bardzo...

Ola | 2017-08-02

Niestety ciągnięcie na siłę jakiejkolwiek serii - nawet z tak dobrym pomysłem - nigdy nie wychodzi na dobre. Można, ale po co?

Lepsza niz pierwsza część. Pojawia sie mój ulubiony bohater, Machiavelli, jest wiecej przygód Perenelle.