Polskie Stroje Ludowe

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Polskie stroje ludowe, Ocalić od zapomnienia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
albumy
mantra

Kontynuacja książek Polskie stroje ludowe i Polskie hafty i koronki z serii „Ocalić od zapomnienia”. Opis 35 kolejnych strojów niegdyś noszonych przez mieszkańców wsi i miasteczek, bogaty i unikatowy materiał ilustracyjny. Oprócz historii ubioru Autorka omawia jego charakterystyczne cechy, podstawowe surowce, z których był wykonany, krój i zdobienia, podaje też informacje, gdzie można obejrzeć prezentowane stroje. Atutem książki jest bogaty materiał ilustracyjny przygotowany dzięki współpracy z wieloma muzeami etnograficznym.

aniaxyz | 2014-08-22
Przeczytana: 19 grudnia 2014