Gdy każdy dzień był walką

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
8320534216
historia
piotrex

Wspomnienia Marii Michalczyk, kierowniczki wywiadu Armii Krajowej w placówce Daleszyce, prowadzącej także tajne nauczanie na szczeblu szkoły średniej oraz nasłuch radiowy dla zrzutów. Oparte na autentycznych przeżyciach i obserwacjach autorki, na notatkach pamiętnikarskich (m.in. miejscowego lekarza) oraz na podstawie lokalnych dokumentów. Część pierwsza książki, zatytułowana "Gdy każdy dzień był walką", ukazuje atmosferę lat okupacji w Daleszycach i początek ruchu oporu, który przerodził się następnie w aktywną pracę wywiadowczą. Część druga - "Wolność nie przyszła szybko" - dotyczy głównie operacji bojowych mających miejsce w 1943 i 1944 roku w Daleszycach.

Paula | 2014-02-08
Jjolka | 2011-08-08