Gra w życzenia

Seria: Srebrna Seria
Wydawnictwo: Amber
The wishinig game
Ewa

Kirkston Abbey jets miejscem dla słabych. Reguły szacownej publicznej szkoły dla chłopców są ostre, surowa dyscyplina łamie wszelką indywidualność.Czternastoletni Jonathan czuje się w tym ponurym świecie zaszczuty, bezsilny i samotny. Kiedy niespodziewanie zdobywa potężnego przyjaciela, sądzi, że wreszcie jest bezpieczny. Nie przeczuwa nawet, jak straszliwie się myli...

Zaczytana | 2013-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2013

Doskonała i dopracowana lektura.
Czyta się ją z zapartym tchem,nie sposób jej odłożyć na półkę...wciąga bez reszty.
Genialne studium władzy,przedstawione z wielu perspektyw.
Władza człowieka silnego i bezwzględnego nad kruchą i słabą jednostką.
Władza,która karmi się strachem i niepewnością drugiego człowieka.
Władza,której siłą jest grupa.
Władza,która w nieodpowiednich rękach sieje przerażenie i zniszczenie.
W Kirkston Abbey,szkole dla chłopców panują żelazne reguły.Dyscyplina i rygor są na porządku dziennym.Młodzi chłopcy,którzy tu trafiają szybko muszą przyjąć reguły ponieważ słabe jednostki są szykanowane,poniżane,dręczone,a nawet bite.Ten mroczny świat jest codziennością Jonathana,chłopca inteligentnego,ale słabego psychicznie.Ma on wokół siebie przyjaznych mu kolegów,ale takich,którzy nie są w stanie przeciwstawić się silnym i bezwzględnym chuliganom.Nieoczekiwanie zaprzyjaźnia się z Richardem,chłopcem charyzmatycznym,nie podporządkowującym się nikomu i niczemu.
Richard...

Sabcia100 | 2012-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2012

Nazwisko Patricka Redmonda jest mi zupełnie obce. Po książkę sięgnęłam z jednego powodu - poleciła mi ją koleżanka. Sam tytuł "Gra w życzenia" również mnie zaintrygował.

Akcja dzieje się w internacie, w którym uczą się nastoletni chłopcy. Szkoła raczej cieszy się dobrą reputacją, ale do czasu...

Poznajemy różne historie uczniów i nauczycieli. W książce przewija się naprawdę sporo postaci, można powiedzieć, że akcja rozgrywa się na kilku płaszczyznach - wielowątkowość jest zaletą tej książki, o czym przekonujemy się na jej końcu, gdy wszystko ładnie układa się w całość.

Najważniejszymi postaciami są Richard - inteligentny, zbuntowany, niedostępny; Jonathan - wzorowy uczeń, ale słaby psychicznie i przez to podatny na manipulacje oraz Nicholas - najlepszy przyjaciel Jonathana. Punktem przełomowym w życiu chłopców jest dzień, w którym Jonathan zaczyna fascynować się zachowaniem Richarda, który robi to co chce i nie musi się podporządkowywać szkolnemu systemowi - dzięki
swej...

Infinifable | 2013-11-21
Przeczytana: listopad 2013

Jedynym powodem dla którego książka została nazwana thrillerem psychologicznym to ukazanie wpływu manipulacji silniejszej jednostki nad słabszą. Nic więcej w tej powieści nie ma z psychologicznego punktu widzenia. Bo to, że ludzie nawzajem się w niej mordują czy sami się zabijają z pewnością o tym nie świadczy. To moja jedyna do tej pory przeczytana książka tego autora, ale po więcej nie chciałabym sięgać, ponieważ mnie rozczarował i zwyczajnie oszukał. Nie znalazłam w niej mrocznych momentów, strachu i wciągającej akcji. Owszem, nie była to monotonna powieść, przy której się ziewa, bo przeczytałam ją dość szybko, ale to zupełnie nie klimat gatunku thrillera psychologicznego którego oczekiwałam.

ila1982 | 2015-09-01
Przeczytana: 2014 rok

Wszystkie trzy powieści tego autora jakie przetłumaczono na polski język uważam za genialne. To jedyne przeczytane powieści, którym dałam aż tyle gwiazdek.

silva | 2011-10-06
Na półkach: Przeczytane, M/M, Posiadam

Książka, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Z gatunku tych, których nie odłożysz dopóki, nie przeczytasz. Szczerze polecam!

marcioszek | 2011-07-04

najlepsza!

Ellebrienne | 2012-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2012

Jestem świeżo po przeczytaniu tej książki. Naprawdę rewelacyjna!

Zuza75 | 2013-10-21
Przeczytana: 2002 rok