Chemia żywności- skład, przemiany i właściwości żywności

Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
8320424488
Morrigan

W pracy przedstawiono skład chemiczny, właściwości fizyczne i chemiczne oraz przemiany składników żywności, ze szczególnym uwzględnieniem tych cech, które wpływają na jakość sensoryczną, wartość odżywczą oraz przydatność technologiczną surowców i produktów żywnościowych. Omówiono również dodatki do żywności ich właściwości chemiczne i funkcjonalne, a także regulacje prawne odnoszące się do ich stosowania. Opisano stan skażenia żywności, oszacowano wynikające z niego zagrożenia dla zdrowia konsumentów oraz przedstawiono technologiczne możliwości zmniejszania tych zagrożeń. Podano także wiele informacji przydatnych w przetwórstwie żywności i w żywieniu człowieka, dotyczących m.in.: jakości i uzdatniania wody, strat występujących wskutek obróbki produktów żywnościowych, metod oznaczania oraz wartości biologicznej składników żywności, a także obecnych w żywności związków rakotwórczych i przeciwrakowych.

Morrigan | 2010-09-19
Przeczytana: 2000 rok