Dziwka

Prostytucja dziwka publicystyka

Dobra, ale bolesna w czytaniu

Dobra, ale bolesna w czytaniu

1920

Książka była napisana w 2000 roku i przed. I podejrzewam, że gdyby ktoś spróbował tego dziś, to odkrył by jeszcze gorsze rzeczy i to tylko w naszym kraju.

Prosto napisana na podstawie wywiadów i opowiedzianych historii bez zbędnych opisów przez co szybko się czyta.

Bardzo bolesna lektura.
Z przykrością - w naszym spokojnym w miarę wygodnym życiu - czyta się o potwornym losie milionów Kobiet będących ofiarami przemocy seksualnej,
oraz częstokroć za pomocą oszustw i wyzysku uczynionych niewolnicami.
Wiem, że ktoś powie że bardzo wiele Kobiet wybiera taki los,
ale jest jaszcze więcej takich które są po prostu ofiarami,
i nie mają szans na wyrwanie się ze swojej sytuacji, częstokroć w obcym kraju i pilnowane przez stosujących przemoc mężczyzn.
A Dzieci ...?
A dziewczynki niemające nawet kilkunastu lat ...?
Dla mnie jako mężczyzny wiele opisanych historii jest trudnych nawet do wyobrażenia, a dla bardziej empatycznych Kobiet?
Jestem pewien że seks dla pieniędzy lub z przymusu nawet dla Kobiety lubiącej to jest bardzo przykrym doznaniem.
A dla dziesięcio lub nastolatki ...?
Chciałbym tą wypowiedź zakończyć jakoś optymistycznie,
ale jedyne co przychodzi mi na myśl to byśmy w naszym codziennym życiu przeciwstawiali się łatwym prostym ocenom.
Być może za każdą stojącą na ulicy lub na poboczu w lesie Kobietą kryje się jakiś dramat.
Nie wypowiadajmy o nich wulgarnie.
Mamy szczęście że to nie nas spotkał taki los.

PS Jest to absolutnie "nietrafiony" tytuł,
i jeszcze gorsza okładka.

Bardzo bolesna lektura.
oraz częstokroć za pomocą oszustw i wyzysku uczynionych niewolnicami.
Wiem, że ktoś powie że bardzo wiele Kobiet wybiera taki los,
ale jest jaszcze więcej takich które są po prostu ofiarami,
i nie mają szans...

Dziwny jest ten świat ! Temat morze o którym można dyskutować bez końca ... Książka powinna mieć podtytuł "facet to świnia" ;) Bo jak można wykorzystywać dzieci ?kogoś na siłę ?czy kogoś w podeszłym wieku(ok.70lat)? Wywiady z paniami(nie tylko)które robią to co robią i ich punkt widzenia .Czy mówią prawdę ? Może tak może nie ? Na pewno nie jest to powód do chwały ! Powinno się zrobić wszystko by nie dochodziło to czegoś takiego w cywilizowanym świecie ? Ale to jest tylko mrzonka ...
Wykorzystywanie było ,jest i niestety będzie ! Książkę czyta się dobrze ,niektóre relacje zwalają z nóg ! Dużo jest napisane ale tak jak mówiłem to temat morze ,czyli końca nie ma ...
Książka też nie mówi m.in :o księżach którzy bezkarnie wykorzystują ...

Ta książka ani trochę nie jest fajna. Myślałam, że będzie to coś na wzór "Pamiętnika nimfomanki", fikcja, powieść. Nawet jeśli nie, mogłaby to być psychologiczna, dokumentalna pozycja. Dostajemy niezłe bagno, autorka stara się nam z dziennikarską precyzją przekazać informacje dotyczące prostytucji, ubierając przy tym wszystkim bohaterów w ludzkie cechy. W tym nie ma nic ciekawego. Ci, którzy liczą na pikantne szczegóły, mogą się zawieść. Narracja prowadzona w sposób dziwny, jakbyśmy oglądali bardzo stary reportaż w telewizji. Dookoła dzicz, dosłownie i w przenośni, styl fatalny.
Nie polecam.

Rozmowy z prostytutkami, nudne jak flaki z olejem.

Rozmowy z prostytutkami, nudne jak flaki z olejem.

Bardzo mierna.

Bardzo mierna.

Jestem zaskoczona tak niską oceną tej książki na portalu. Moim zdaniem książka jest dobra. Nie jest to arcydzieło literatury ani reportażu, ale czyta się ją dobrze. Poruszany temat jest ważny. Gdybym miała polecić lub nie, to bym poleciła.

Książka poruszająca temat tabu jakim jest prostytucja. Autorka opisuje mechanizm najstarszego zawodu świata, który występuję w Hiszpanii. Jednak realia można przenieść na grunt także innych państw.
Ciekawa i wstrząsająca, daje do myślenia.

Ciekawa i wstrząsająca, daje do myślenia.

• Literatura faktu
  • Moje własne