Sarkozy: Pragnienie władzy

Tłumaczenie: przekład zbiorowy
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Un pouvoir nomme desir
orchisss

Ci, którzy od bez mała trzydziestu lat przyglądają się politycznej wspinaczce Nicolasa Sarkozy'ego, nie przestają zachodzić w głowę, skąd u tego zwierzęcia politycznego tyle niespożytej energii? Jaka tajemnica leży u podstaw jego zapalczywego uporu? Jaka chęć odwetu podsyca jego ambicje? Ubiegając się o najwyższy urząd w państwie, walczy dla dobra kraju czy robi to dla siebie? Odpowiedzi na te pytania szuka Catherine Nay - specjalistka od biografii politycznych. Autorka bada znane i mniej znane losy polityka, dziecka lat pięćdziesiątych, który swoją karierę zaczął od rozklejania plakatów, aby następnie wspiąć się na kolejne szczeble władzy. A wszystko to na tle trzydziestu lat historii Francji, która czeka na lepszą przyszłość.

Catherine Nay. Francuska dziennikarka, komentatorka polityczna radia Europe 1. Jej cotygodniowe komentarze znane są z przenikliwości i trafności ocen. Błyskotliwą analizę rzeczywistości zabarwia tu i ówdzie kąśliwymi anegdotami. Fascynują ją ludzie władzy i ich kariery. Opublikowała biografie prezydenta François Mitterranda, Valéry'ego Giscarda d'Estainga i Jacques'a Chiraca.

teea1 | 2013-09-26
redcorvette | 2013-03-24