Małgorzata Musierowicz i Borejkowie

Wydawnictwo: Universitas
83-7052-832-5
jeżycjada, Borejko
karolinka

Powieści Małgorzaty Musierowicz czytają dziewczęta: to nie dziwi, bo pisarka w swojej twórczości nade wszystko do nastolatek się zwraca. Jednak te powieści czytają też dorośli i to obojga płci, ba, nawet profesorowie literatury. Na czym polega siła opowiadanych przez Musierowicz historii, że tak chętnie do nich sięgamy? Ta książka jest próbą odpowiedzi na powyższe pytanie, pokazuje, jak można...

Ta książka jest próbą odpowiedzi na powyższe pytanie, pokazuje, jak można te powieści czytać, by dostrzec ich walory literackie. Jest to książka dla tych czytelniczek i czytelników Małgorzaty Musierowicz - bez względu na płeć, wiek i wykształcenie - którzy zastanawiają się, dlaczego lubią to, co lubią.

źródło opisu: Okładka

źródło okładki: Barbara BBKZ - zdjęcie własne na wyłączne potrzeby LC

Katherina87 | 2012-11-21

Powieści Małgorzaty Musierowicz czytają dziewczęta: to nie dziwi, bo pisarka w swojej twórczości nade wszystko do nastolatek się zwraca. Jednak te opowieści czytają też dorośli i to obojga płci, ba, nawet profesorowie literatury. Na czym polega siła opowiadanych przez Musierowicz historii, że tak chętnie po nie sięgamy? Ta książka jest próbą odpowiedzi na powyższe pytanie, pokazuje jak można te powieści czytać, by dostrzec ich walory literackie.

Mroziowa | 2012-05-15

Moim zdaniem książka ta zaczyna mieć jakąś wartość mniej więcej w połowie, bo pierwsza część poświęcona jest opisowi bohaterów Jeżycjady, których każdy wielbiciel tej serii dobrze zna. Ciekawe natomiast są fragmenty pokazujące kontekst historyczny poszczególnych powieści i sposób kreowania świata i wartości przez autorkę.

karolinka | 2010-09-26

Ciekawe spostrzeżenia na temat "Jeżycjady". Polecam fanom serii :)

AnnaM | 2016-06-18
Aluszka | 2016-04-22