Rok wieczności

Wydawnictwo: Świat Książki
Forever year
ZuzAnka

Jessie Sienna, pisarz i publicysta po trzydziestce, zmaga się z chorobą swojego pokolenia - nieumiejętnością tworzenia trwałych, wartościowych związków. Kiedy wreszcie poznaje piękną i uroczą kobietę, boi się w pełni zaangażować i odwzajemnić uczucie. W tym samym czasie, zaniepokojony stanem zdrowia swego starzejącego się ojca, postanawia zabrać go do siebie. Odkąd mężczyźni zamieszkują razem, ich wzajemne relacje nabierają głębi. Opowieść ojca o największej miłości jego życia zmienia perspektywę patrzenia Jessiego na miłość, życie i przemijanie.
W książce splatają się miłosne historie dwóch bliskich sobie mężczyzn. Dzięki ojcu bohater uświadamia sobie, że prawdziwa miłość może przetrwać nawet śmierć.

Gosia | 2016-02-15
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 15 lutego 2016

Powieść Ronalda Anthony'ego była dla mnie miłym zaskoczeniem.
Główny bohater trochę zagubiony w życiu mimo swoich 32 lat.
Najmłodszy z rodzeństwa, zawsze na uboczu, zamknięty w sobie, brak właściwych relacji z ojcem, z którym dzieli go spora różnica wieku, porzucony przez kolejne dwie partnerki chowa się w skorupie, ponieważ boi się po raz kolejny zaangażować.
Kiedy syn zabiera ojca do siebie, stają się sobie bliżsi i oboje na tym zyskują. Piękna opowieść ojca o jego największej miłości zmienia poglądy syna na życie i miłość.
Ciekawe spojrzenie okiem faceta na stosunki ojciec-syn oraz damsko-męskie.
Spojrzenie zdystansowane, pełne nawet ironii, a jednak w pewnym momencie chwyta za serce. Nawet nie wiem kiedy zaangażowałam się w tę historię.
To debiut pisarski, ale moim zdaniem całkiem udany.

marycha | 2011-07-18
Przeczytana: sierpień 2008

zaczęłam czytać tą książkę niemal z konieczności. Była ostatnią jaką miałam ze sobą w deszczowe wakacje... cóż, bardzo mnie wciągnęła, może dlatego, że dość dobrze rozumiałam zachowanie głównego bohatera, jeśli chodzi o np. sprzeczki z ojcem na różne tematy i fakt, jak oboje się zachowywali nie jest mi obcy. Wiem doskonale jak wygląda opieka nad osobą starszą... ale nie o tym chciałam napisać. W miarę czytania zaczęłam coraz częściej uśmiechać się serdecznie, gdy padały ciekawe porównania, szczere opinie. Szczerze, często też płakałam. Na końcu już nie widziałam potrzeby ukrywania tych łez. I tak nie umiałabym tego zrobić... sama nie wiem dlaczego tak na mnie podziałała... pomyślałam ostatnio, że to może zwiazane z faktem, iż sama wtedy przeżywałam rozterki związane z opieką nad bliską osobą, która nagle zajmuje moją nienaruszalną do tej pory przestrzeń... sięgnęłam po książkę znowu i ... tak samo się rozkeiłam, gdy starszy pan opowiadał swoją historię i czułam tą samą złość, gdy...

autopsymybody | 2013-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2013

Ciepła książka o miłości, która spowodowała u mnie łzy wzruszenia jak i wybuchy śmiechu poprzez ironiczne dialogi.

Alicja | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: kwiecień 2013

Dobra relacja syna z ojcem - bezcenne

Anetta | 2016-06-09

Naprawdę bardzo przyjemna lektura.

Kasia | 2017-07-23
Przeczytana: 18 maja 2017