Życie codzienne w miastach śląskich XIV i XV wieku

6 (11 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
83-910403-0-5
historia
shpinac

W książce autor niezwykle barwnie i interesująco opisał wszelkie przejawy życia mieszkańców miast w okresie późnego średniowiecza na obszarze Śląska. Znajdą w niej Państwo zarówno opis dnia codziennego w domu, pracy, szkole, jak i świąt, czy uroczystości rodzinnych oraz piękne ilustracje.

Isadora | 2011-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2011

Na początku pragnę zaznaczyć,iż tak słaba ocena tej książki została podyktowana nie jej zawartością merytoryczną,ale raczej brakiem polotu i dość nudnym potraktowaniem tematu.W moim odczuciu brak powyższych cech jest niezwykle istotny jeśli chodzi o zainteresowanie czytelnika tematyką,by tym łatwiej nie tylko przyswoił sobie istotne informacje,ale też czerpał przyjemność z lektury.
Przy ogromie pracy,jakiej podjął się autor być może wyda się Wam,że potraktowałam go niesprawiedliwie,ale wybaczcie : nawet tak z założenia nudną tematykę jak życie codzienne ludności miast śląskich można było przedstawić w bardziej przystępny,interesujący sposób i nie chodzi mi absolutnie o spłycenie czy też dostosowanie stylu pisarskiego do mało wymagającego odbiorcy.
Były fragmenty,które przeczytałam z niekłamaną przyjemnością,napisane zgrabnie,rzeczowo,niemal fascynująco.Jednak w przeważającej większości książka niniejsza jest po prostu nudną statystyką traktującą na przykład o tym,jak na...

Inger | 2013-01-24
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Książka do "ciągłego zaglądania".

Patrycja | 2015-10-23
Przeczytana: 23 października 2013