Księga Mormona - Jeszcze Jedno Świadectwo o Jezusie Chrystusie

978-1-59297-522-4
religia, Chrystus, wiara
religia
Iselor

Księga Mormona jest uznawana przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, Społeczność Chrystusa i inne kościoły z ruchu Świętych w Dniach Ostatnich, za jeszcze jedno świadectwo o Jezusie Chrystusie i dla wyznawców tych kościołów stanowi jedno (obok Biblii) z podstawowych pism świętych (pierwsze wydanie - marzec 1830, Palmyra, USA). Zdaniem tych wspólnot jest tłumaczeniem z języka reformowanego egipskiego dokonanym przez Józefa Smitha na podstawie starożytnych płyt, otrzymanych od proroka Moroniego. Opublikowano ją dotychczas w ponad 93 językach. Wydawana w największej liczbie egzemplarzy przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich pod rozszerzonym tytułem: Księga Mormona - Jeszcze Jedno Świadectwo o Jezusie Chrystusie.

mhm | 2011-07-15

Generalnie powiem tak: Joseph Smith miał pomysł. Bardzo dobry pomysł. Młodzieniec wychowany w rodzinie protestanckiej, doskonale znający Biblię - jej chronologie i postacie. Miał mnóstwo lat, aby przygotować "świat przedstawiony" i odpowiednie zdolności by zastosować język wystylizowany na Biblijny. Księga Mormona od samego początku budziła kontrowersje. Gdy żona jednego z popleczników Smitha zabrała jedyny egzemplarz Księgi ze słowami "jeżeli przetłumaczyłeś ją wcześniej to nie będziesz miał problemu by zrobić to kolejny raz" Smith momentalnie stwierdził, że szatan zmanipulował przetrzymywaną przez Lucy Harris Księgą i musi zabrać się za nowe "tłumaczenie" (już bez "diabelskich wstawek").
A dla tych, którzy sami chcą sprawdzić jej wiarygodność:
Początek Księgi Mormona najlepiej czytać w zestawieniu z odpowiadającymi księgami Starego Testamentu (min. Księgami prorockimi Izajasza, Jeremiasza, czy 2. Księgą Królewską). Wtedy zauważymy bez trudu Boga, który wobec zagrożenia nawołuje...

Marcinomn | 2014-06-15
Przeczytana: 28 lutego 2013

Amerykańska książka, o Amerykańskim proroku, o Amerykańskich nieznanych plemionach i objawieniu się Jezusa w Ameryce.

Jeśli nie powstrzymuje Cie to przed przeczytaniem tej książki to prawdopodobnie jesteś wyznawcą albo adeptem tej Religi.

Nie, nie czyta się lekko.

Chciał bym tylko przypomnieć że archeolodzy nie znaleźli ŻADNYCH znaków wskazujących że te plemiona opisane w książce istniały, o teleportacji Jezusa w tamto miejsce niewspominająca (na samego Jezusa też wciąż brak dowodów). Wyznawcą to jednak nie przeszkadza a wręcz bardziej gorliwie klepią wersety ponieważ wiara bez dowodów jest silniejsza (a wbrew to w ogóle nieśmiertelna)

Marcin Stachelski | 2012-10-16

Najlepszy środek nasenny na świecie, i do tego darmowy :)

Haltolion | 2013-12-26
Przeczytana: 12 stycznia 2014