Historia polityczna Polski lat 1918-39

Okładka książki Historia polityczna Polski lat 1918-39 Marian Eckert
Okładka książki Historia polityczna Polski lat 1918-39
Marian Eckert Wydawnictwo: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne historia
175 str. 2 godz. 55 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne
Data wydania:
1988-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1988-01-01
Liczba stron:
175
Czas czytania
2 godz. 55 min.
Język:
polski
ISBN:
83-02-02843-6
Tagi:
historia Polski dwudziestolecie międzywojenne
Średnia ocen

5,3 5,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
5,3 / 10
16 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1
1

Na półkach:

Książkę fajnie się czyta, bo w prosty sposób jest opisana zawiła sytuacja polityczna Polski tamtych czasów. Książka jest dobrym wprowadzeniem w historię tamtych czasów i powinno się ją przeczytać, zanim zacznie się czytać jakieś bardziej wnikliwe prace. Proste ujęcie tematu jest tutaj dużym plusem, dla znawców tematu może to być minus, bo nie dowiedzą się niczego nowego. Nie brakuje cytatów z których można dowiedzieć się o spojrzeniu danego człowieka na sytuację. Podobają mi się cytaty Piłsudskiego, pełne troski, rozwagi z których bije sto procent patriotyzmu. Ciekawostką jest to, że w pewnym momencie odsunął się od polityki i na władzy wcale mu nie zależało, miał nadzieje po I wojnie na rządy pełne zgody i wspólnego trudu, w tym czasie wspomagał wdowy i dzieci poległych legionistów, wrócił jednak do polityki, gdy w sejmie trwały partyjne rozgrywki co Piłsudskiego raziło mocno i uważał że te szarpaniny zagrażają rozwojowi kraju (czyli to co dzisiaj obserwujemy w polityce i również razi),wspierany przez wiernych sobie ludzi dokonał puczu i powrócił do polityki jako obrońca młodej jeszcze i stale zagrożonej Polski o którą należało dbać z najwyższą starannością. Polecam.

Książkę fajnie się czyta, bo w prosty sposób jest opisana zawiła sytuacja polityczna Polski tamtych czasów. Książka jest dobrym wprowadzeniem w historię tamtych czasów i powinno się ją przeczytać, zanim zacznie się czytać jakieś bardziej wnikliwe prace. Proste ujęcie tematu jest tutaj dużym plusem, dla znawców tematu może to być minus, bo nie dowiedzą się niczego nowego....

więcej Pokaż mimo to

avatar
492
349

Na półkach:

Już w trakcie czytania książki, postanowiłem sprawdzić datę wydania, bo terminy, którymi raczy czytelników profesor typu „ludzie pracy”, „świat pracy”, „proletariat”, „klasy posiadające”, wydawały mi się nader znajome. I bingo! Rok 1985. Czasy odwilży komunistycznej – ale jednak. Nie oznacza to bynajmniej, że zamknę się, odłożę książkę, bowiem autor próbuję ukradkiem przemycić propagandę. Jeżeli dostanę w ręce bogatą w treść lekturę, to przeboleję i przeczytam. W tym przypadku wszakże tak nie było. Praca strasznie powierzchowna, w wielu odniesieniach nawet tendencyjna. Jak na dłoni dostrzec można było relatywizowanie zbrodni komunistów, ale jak identycznie postąpili narodowcy, to oczywiście „faszyzm się odradza” czy „moralną winę ponoszą za to endecy”. Właśnie endecja. Pan profesor używał tylko tego słowa, wyczuć można było wstręt do terminów „nacjonalizm” czy „narodowcy”. Nie polecam osobom, które chcą zaczerpnąć szczegółowej wiedzy odnośnie 20-lecia międzywojennego, a uczniów szkół średnich przestrzegam przed propagandą.

Już w trakcie czytania książki, postanowiłem sprawdzić datę wydania, bo terminy, którymi raczy czytelników profesor typu „ludzie pracy”, „świat pracy”, „proletariat”, „klasy posiadające”, wydawały mi się nader znajome. I bingo! Rok 1985. Czasy odwilży komunistycznej – ale jednak. Nie oznacza to bynajmniej, że zamknę się, odłożę książkę, bowiem autor próbuję ukradkiem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1020
1011

Na półkach:

Szybko, zwięźle i na temat, chyba chyba czasem za szybko. Autor powierzchownie a i czasem propagandowo prześlizguje się po temacie. Ale to przecież rok 1985 oficjalne wydanie a cenzura nie śpi. Nie polecam.

Szybko, zwięźle i na temat, chyba chyba czasem za szybko. Autor powierzchownie a i czasem propagandowo prześlizguje się po temacie. Ale to przecież rok 1985 oficjalne wydanie a cenzura nie śpi. Nie polecam.

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    35
  • Posiadam
    21
  • Chcę przeczytać
    15
  • Historia
    4
  • Historia Polski
    2
  • Domowa biblioteczka
    2
  • Historia/biografie/konflikty/z historią...
    1
  • Zbiblio
    1
  • Biblioteka domowa
    1
  • Ulubione
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Historia polityczna Polski lat 1918-39


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne