Diamentowe dziewczyny

The Diamond Girls
978-83-7278-430-8
Dixie
Magnolia

Diamentowe dziewczyny - cztery, ale czterech różnych ojców. Tylko mama mieszka z nimi i spodziewa się kolejnego dziecka. Tym razem na pewno będzie to chłopiec. Pora przeprowadzić się do większego domu, przeciwko czemu zwłaszcza starsze dziewczęta się buntują. Kiedy jednak nadchodzi ten moment, okazuje się, że każda z nich ma swoje ważne życiowe sprawy, a mama właśnie niespodziewanie wcześniej zaczyna rodzić. Tylko najmłodsza jest przy mamie i poznaje jej wielki sekret.

matli10 | 2014-03-14
Przeczytana: 2013 rok

Wprost uwielbiam książki Jacqueline Wilson, wszystkie są niesamowite. "Diamentowe dziewczyny" bardzo mi się podobały.

Tiger | 2011-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2011

Wszystkie książki Jacqueline Wilson są świetne! Czyta się je jednym tchem. Głównie są dla dzieci, młodzieży,ale naprawdę warto przeczytać.

Monik00 | 2011-09-02
Przeczytana: maj 2011

cudowna jak wszystkie książki jacqueline wilson

InnyŚwiat | 2014-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

"Diamentowe dziewczyny" - nie wiedziałam czy je przeczytać, czy może nie, ale spojrzałam na oceny innych i uznałam, że nie zaszkodzi. Pierwsze strony były... Dziwne. Bardzo dziwne. Ale jakoś zaczęłam się przyzwyczajać do tej książki.

Matka Dixie, Rochelle, Jude i Martine chce się przeprowadzić. Uważa że jej mieszkanie ma złą aurę. Nie wszystkie córki chcą się wyprowadzić. Jednakże całą rodziną wyprowadzają się do nowego domu. A raczej r u i n y. Nie ma światła, wszędzie walają się śmieci. I nagle matka zaczyna rodzić. 2 miesiące za wcześnie.

Dziewczyny muszą radzić sobie same w ruderze. Trochę pomaga im wujek Bruce. Dziewczyny nie chcą mieszkać w tym 'domu'. Noc spędzają same. Bez matki.

Nazajutrz wraca ich matka. Jest jakaś dziwna. Cały czas płacze i nie pozwala się do siebie zbliżyć. Przyjeżdża Bruce i razem z najstarszą siostrą sprzątają dom. A co robi reszta? Średnie siostry wyszły, a najmłodsza Dixie wyszła na spotkanie z Mary. Dowiaduje się, że mama ją bije. To szok dla...

Milenqa | 2012-12-31
Przeczytana: 2009 rok

Jestem fanką książek Jacqueline Wilson i jak dla mnie wszystkie, które dotychczas przezytałam były wyjątkowe z wyjątkiem może "Dziecko ze śmietnika". "Diamentowe dziewczyny" są jedną z moich ulubionych, które posiadam w swojej biblioteczce. Chętnie kiedyś po raz drugi wrócę do niej ^^. Polecam! :D

Kaskaderka016 | 2012-10-07
Przeczytana: 2008 rok

Kiedy przeczytałam to w 4 klasie byłam tym strasznie poruszona. Właściwie to była moja pierwsza książka tego typu. Od razu ją pokochałam i dzięki niej pokochałam czytanie :)

Zuziaczek | 2014-12-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Ta książka jest tak samo cudowna jak wszystkie książki Jacqueline Wilson

Annabel Lee | 2015-02-13

Książka jest dość przeciętna ale dużo się w niej dzieje.

MyBooks Nasze-recenzje | 2013-01-11

Książka mimo, że tytuł zapowiadał ją na 'bogate dziewuchy obwieszone diamentami' jest naprawdę świetna! Ma w sobie mnóstwo humoru za co bardzo cenię autorkę (Jacqueline Wilson). Uważam, że piszę naprawdę pięknie i odzwierciedla wszelkie uczucia bohaterek przez co czujemy się jak jedna z nich! Książka opowiada typowo o życiu, jednak zawiera parę fajnych, nietypowych elementów przez co staje się dużo ciekawsza! Sama się w niej zakochałam i przeczytałam mnóstwo książek tej autorki. Myślę i szczerze mogę powiedzieć, że ta była jedną z najlepszych! Jest to chyba najbardziej młodzieżowa książka tej autorki (według mnie) i najbardziej przypadłam mi do gustu!

Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2012/12/diamentowe-dziewczyny.html
Blog z recenzjami książek "MyBooks - Nasze Recenzje" : http://my-books-1220.blogspot.com/

Alexxx | 2013-02-16
Przeczytana: 2012 rok

Świetna ze względu na język jakim jest pisana, ciekawą, wciągającą fabułę i bardzo dobrze według mnie przedstawione postaci. Każda z nich ma wady i zalety i dzięki temu jest prawdziwa. Naprawdę polecam tę książkę- osobiście przeczytałam ją kilka razy i za każdym razem podobała mi się ona tak samo. Na pewno do niej wrócę.