Diamentowe dziewczyny

The Diamond Girls
978-83-7278-430-8
Dixie
Magnolia

Diamentowe dziewczyny - cztery, ale czterech różnych ojców. Tylko mama mieszka z nimi i spodziewa się kolejnego dziecka. Tym razem na pewno będzie to chłopiec. Pora przeprowadzić się do większego domu, przeciwko czemu zwłaszcza starsze dziewczęta się buntują. Kiedy jednak nadchodzi ten moment, okazuje się, że każda z nich ma swoje ważne życiowe sprawy, a mama właśnie niespodziewanie wcześniej zaczyna rodzić. Tylko najmłodsza jest przy mamie i poznaje jej wielki sekret.

Aniołeczek | 2017-02-24

Całkiem fajna opowieść o zwariowanej rodzinie. Matka samotnie wychowująca cztery córki w zaawansowanej ciąży. Ciekawy pomysł. Pozycja bardziej dla nastolatek ale z przyjemnością przeczytałam.

Olla363 | 2016-01-21

Uwielbiam książki Jacqueline Wilson i ta także bardzo mnie zaciekawiła.

Andzik04 | 2015-08-27

Jacqueline Wilson zalicza się do moich najulubieńszych autorek. Pochłaniam jej książki w niezliczonych ilościach :)
A teraz o książce ... Wspaniała, chce się po prostu czytać. Opowiada o problemach które może doświadczyć każdy w swoim codziennym życiu. O sekretach skrywanych przed innymi. Naprawdę przeczytać było warto :)

jucia555 | 2015-08-12

Wszystkie książki Jacqueline Wilson bardzo mi się podobają. Lubię tę autorkę,ponieważ pisze o rzeczach, które są często kontrowersyjne. Ta książka również mi się podobała. Fajne było przedstawienie książki z perspektywy małej dziewczynki. Polecam wszystkim. :D

Annabel Lee | 2015-02-13

Książka jest dość przeciętna ale dużo się w niej dzieje.

Zuziaczek | 2014-12-27

Ta książka jest tak samo cudowna jak wszystkie książki Jacqueline Wilson

InnyŚwiat | 2014-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Diamentowe dziewczyny" - nie wiedziałam czy je przeczytać, czy może nie, ale spojrzałam na oceny innych i uznałam, że nie zaszkodzi. Pierwsze strony były... Dziwne. Bardzo dziwne. Ale jakoś zaczęłam się przyzwyczajać do tej książki.

Matka Dixie, Rochelle, Jude i Martine chce się przeprowadzić. Uważa że jej mieszkanie ma złą aurę. Nie wszystkie córki chcą się wyprowadzić. Jednakże całą rodziną wyprowadzają się do nowego domu. A raczej r u i n y. Nie ma światła, wszędzie walają się śmieci. I nagle matka zaczyna rodzić. 2 miesiące za wcześnie.

Dziewczyny muszą radzić sobie same w ruderze. Trochę pomaga im wujek Bruce. Dziewczyny nie chcą mieszkać w tym 'domu'. Noc spędzają same. Bez matki.

Nazajutrz wraca ich matka. Jest jakaś dziwna. Cały czas płacze i nie pozwala się do siebie zbliżyć. Przyjeżdża Bruce i razem z najstarszą siostrą sprzątają dom. A co robi reszta? Średnie siostry wyszły, a najmłodsza Dixie wyszła na spotkanie z Mary. Dowiaduje się, że mama ją bije. To szok dla...

matli10 | 2014-03-14
Przeczytana: 2013 rok

Wprost uwielbiam książki Jacqueline Wilson, wszystkie są niesamowite. "Diamentowe dziewczyny" bardzo mi się podobały.

patka69 | 2013-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Fajna książka

magda | 2013-09-26

książka o czterech siostrach i matce