Meksyk. Podróże marzeń

Seria: Podróże marzeń Biblioteka Gazety Wyborczej
Wydawnictwo: Mediaprofit
Insight Guides - Mexico
corrum

Podróże marzeń to przewodniki, które zabiorą cię w niezwykłą podróż po najciekawszych miejscach świata.

WampirkaJustynka | 2014-05-04

Bardzo ciekawa i świetne wykonany przewodnik po Meksyku. Dużo ciekawostek i fajnych zdjęć.

Edi_Edi | 2013-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2013

Bardzo fajna seria przewodników po kraju. Czytałam wcześniej, Francję, Hiszpanię, Portugalię, a teraz Meksyk. I nie zawiodłam się. Historia, kultura, jedzenie, ciekawostki, miejscowe smaczki,a przede wszystkim informacje co warto zobaczyć.
Tak. Wiem. Wytrawny turysta powie mi, że w w takim przewodniku to piszą tylko o tym co wszyscy oglądają, że nie znajdę w nim praawdziwego Meksyku. I dobrze. Ja jestem na takim etapie, że chcę wiedzieć jak najwięcej o Meksyku, a od czegoś zacząć trzeba. Czemu nie od tego co kazdy powinien w tym kraju zobaczyć :) Najpierw poznam kultowe wg przewodników miejsca, a potem zagłębię się w życie Meksyku :)

lilla | 2014-03-24

Zbiór bogato ilustrowanych książek. Piękne zdjęcia, wyczerpujące opisy, wskazówki dla turystów. Moim zdaniem jedyny minus to duża waga przewodników z tej serii.

Marysieńka | 2011-09-24

Podróże marzeń to cykl przewodników, który przybliża nam niektóre kraje i regiony świata. Kupując je regularnie, tak jak wychodziły, czytałam. Są bardzo ciekawie skonstruowane. Wstęp kazdego z nich przybliża nam historię i kulturę danego kraju, tu Meksyku. Potem, kolejne rozdziały zabierają nas w różne regiony geograficzne, te najciekawsze, opisując zarówno środowisko geograficzne, ukształtowanie terenu, klimat - czyli tzw. warunki fizyczno- geograficzne, po czym sugeruje, co warto w danym miejscu obejrzeć, na co zwrócić uwagę, gdzie szukać ciekawostek charakterystycznych dla tamtego miejsca.
Przewodnik, nie byłby przewodnikiem, gdyby nie podawał bazy turystycznej, dostępnych środków komunikacji czy hoteli. Choć pewnie sporo tych informacji z upływem czasu dezaktualizuje się, to napewno mogą być wskazówką czego i jak szukać.
Moja córka, planując kolejne wyjazdy, korzysta z tych przewodników, wyszukując w nich potrzebne informacje, również wówczas, gdy wyjazd jest organizowany przez...

Dominik | 2013-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Przydatna jakby ktoś się wybierał w tamte rejony, ale mimo wszystko fajnie jest dowiedzieć się o kilku rzeczach mniej istotnych :)

Oskar | 2013-08-25
Przeczytana: 17 kwietnia 2013

Najprawdopodobniej najlepszy obecnie polski przewodnik po Meksyku.

W_stronę_dziecka | 2017-04-16
Na półkach: Przeczytane, Podróże