Bić się czy nie bić

Wydawnictwo: Świat Książki
83-7129-424-7
adamats

"(...) Ale już w stanie wojennym i w latach następnych roztrząsania historyczne stały się znów użyteczne, wróciła ciekawość, jak też, przed półtora wiekiem, ludzie radzili sobie z poczuciem klęski, gdzie szukali nadziei. Słowem, moja książka wydawana kolejno w latach 1978, 1980, 1982 okazała się utworem "obrotowym". Inaczej brzmiała w każdej nowej sytuacji, co innego znaczyła; przekonałem się o tym zwłaszcza w czasie spotkań w kościołach, klubach, salach parafialnych. Tam właśnie "Bić się czy nie bić" bywało przedmiotem dyskusji: często żądano ode mnie deklaracji, odpowiedzi za siebie, we własnym imieniu "tak" lub "nie" na tytułowe pytanie."
(Od Autora)

źródło opisu: Od autora

źródło okładki: skan z oryginału

Zimo | 2013-09-30
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Klasyka, ale jakos osobiście się nie zachwyciłem

JP2801 | 2016-03-18
Ariel_O | 2016-02-27