Bić się czy nie bić

Wydawnictwo: Świat Książki
83-7129-424-7
adamats

"(...) Ale już w stanie wojennym i w latach następnych roztrząsania historyczne stały się znów użyteczne, wróciła ciekawość, jak też, przed półtora wiekiem, ludzie radzili sobie z poczuciem klęski, gdzie szukali nadziei. Słowem, moja książka wydawana kolejno w latach 1978, 1980, 1982 okazała się utworem "obrotowym". Inaczej brzmiała w każdej nowej sytuacji, co innego znaczyła; przekonałem się o tym zwłaszcza w czasie spotkań w kościołach, klubach, salach parafialnych. Tam właśnie "Bić się czy nie bić" bywało przedmiotem dyskusji: często żądano ode mnie deklaracji, odpowiedzi za siebie, we własnym imieniu "tak" lub "nie" na tytułowe pytanie."
(Od Autora)

źródło opisu: Od autora

źródło okładki: skan z oryginału

marw | 2017-05-09
Przeczytana: 09 maja 2017

Pisana pięknym językiem. Każdy kto tęskni do powstań narodowych powinien się z nią zapoznać.

Zimo | 2013-09-30
Przeczytana: 09 sierpnia 2013

Klasyka, ale jakos osobiście się nie zachwyciłem

KatarzynaKlara | 2017-04-20
Malkiem | 2017-01-12