Smutny wrzesień

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
83-08-01208-6
historyczna
Szeregowy

Wspomnienia Eugeniusza Buczyńskiego, który w 1939 roku był kapitanem w 39 Pułku Piechoty Strzelców Lwowskich i kwaterował ze swoją kompanią w koszarach w Jarosławiu. W przeddzień wybuchu wojny został mianowany dowódcą pułku i jako taki przeszedł z towarzyszami broni szlak bojowy od Dunajca do Lwowa. W czasie wojny obronnej opisywał na gorąco wszystkie walki, a także udrękę wycofywania się, nocnych marszów, improwizowanych biwaków i ciągłej niepewności.

Julia | 2014-07-09
Szeregowy | 2010-09-18