Malarstwo Białego Człowieka t.3

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Malarstwo Białego Człowieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
978-83-602-9736-0
sztuka, malarstwo
sztuka
Anika

"Malarstwo Białego Człowieka" - tom III. Drugie,luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego tzw. dawnych mistrzów (od późnego Średniowiecza do schyłku wieku XIX).
Trzeci wolumin nowej,ośmiotomowej edycji, poważnie wzbogaconej przez autora treściowo oraz ikonograficznie.

Piktor | 2016-11-06

Trzeci tom z pozoru jest stosunkowo mało spektakularny - autor nie zajmuje się tu ani jednym malarskim gwiazdorem z najwyższej półki popularności, takim, którego przynajmniej nazwisko musiało się każdemu człowiekowi obić o uszy. A jednak czytało mi się go nawet jeszcze odrobinę lepiej od dwóch poprzednich. Na tym polega magia dzieła Łysiaka, że potrafi on pisać fascynująco i o malarzach gigantycznych, i o tych tylko wielkich, a i pewnie o słabych potrafiłby napisać tak, że czytałbym z zapartym tchem.

8.5/10

Corwin77 | 2017-02-05