Tajemnica "Elizabeth Arden"

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kryminał". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
piotrex

"Kobiecy" kryminał: morderstwo popełnione przy pomocy szminki zatrutej cyjankiem.

Beti | 2017-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2017

Świetny,wciągający kryminał z lat siedemdziesiątych.
Ginie młoda kobieta,lista podejrzanych się powiększa,
i tak naprawdę na początku ciężko było wytypować mordercę.
Całości dopełnia świetne poczucie humoru panów milicjantów :-)

Monika | 2016-05-13
Przeczytana: 13 maja 2016

Kryminał do przeczytania w jeden wieczór. Nie jest to tradycyjny przedstawiciel gatunku, w którym trup ściele się gęsto, a krew leje się strumieniami, raczej opowieść z pogranicza kryminału i komedii. Mamy oczywiście zwłoki młodej kobiety, szereg postaci podejrzanych o dokonanie zbrodni i milicjantów, którzy próbują rozwiązać zagadkę w mniej lub bardziej konwencjonalny sposób. W powieści odnajdziemy humor słowny, sytuacyjny i postaci, który niejednokrotnie wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika. Nie jest to może wybitne dzieło, ale nie zaliczyłabym go też do tzw. "całkowitych ogłupiaczy".

Jolka | 2016-06-28
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: kwiecień 2016

Doskonały kryminał w klimacie lat 70. Niebanalne śledztwo, kilku podejrzanych. Klimat z przedwojenną arystokracją "wysadzoną z siodła" i typowymi milicjantami z czasów PRL. Polecam szczególnie paniom.

Agata | 2011-01-06

Wracam od lat i kiedy książka w tajemniczy sposób wyparowała z mojej biblioteczki, natychmiast kupiłam nowy egzemplarz w antykwariacie. Śledztwo w sprawie pięknej Kingi Sosnkowskiej prowadzi nieco już zmęczony milicyjną służbą kapitan Czerwiński. Flirt z uroczą przyjaciółką zmarłej utrudnia trzeźwe spojrzenie na sprawę... Galeria niebanalnych postaci - szykowne kociaki, podstarzali playboye, wyleniali arystokraci i dowcipni milicjanci. Autorka pisze lekko i inteligentnie, miło się czyta. Polecam szczególnie wielbicielom lat 70. <3

Ewa | 2012-08-14
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Przyjemna, momentami zabawna, idealna do poczytania na plaży.

edunka | 2018-05-29
niedxwiedzica | 2018-02-13