Najdalsza podróż

Tłumaczenie: Jerzy Śmigiel
Wydawnictwo: Limbus
The Longest Journey
Jakub Szwedo

Autor odkrywa prawdę o przyczynach, które skierowały go w podróż poza granice świata fizycznego, być może najbardziej niezwykłą wyprawę, jaką człowiek może odbyć. Kres owej podróży przynosi zrozumienie tajemnicy naszego istnienia i przeznaczenia.

Aleksandrus | 2012-06-24

Trylogia Monroe'a to swoista biblia jego przezyc duchowo astralnych. Jego koncepcja, odkryta prawda i techniki pozowlily rowniez i mnie na wyjscia poza cialo fizyczne, na swiadome sny oraz na kontakt do wnętrza. Jezeli jesteś sceptykiem, smiejesz sie z tego typu spraw i uwazasz, ze swiat materialny to jedyne co jest i w czym warto sie poswiecac to zyj dalej i nie siegaj po tego rodzaju lektury. Jezeli zadajesz pytania i szukasz sensu w tym swiecie to pozycja obowiązkowa, ktora otworzy twoje serce i wskaze drogę. Polecam cala trylogię.

damian | 2014-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2014

OOBE. Wyobrażam sobie jak trudne musi być przekazanie słowami doświadczeń wyjścia z ciała... I ciężko mi oceniać jak autor wywiązał się z zadania, bo jest mi oobce to doświadczenie. Może póki co, może nie, ale na pewno sięgnę inne książki o tej tematyce. A że ciekawość rośnie w miarę czytania...

ROTE, czyli otrzymany od innej istoty pakunek informacji, które z czasem docierają do naszej świadomości. Na pewno to zupełnie co innego, ale dla mnie ta książka jest jak taki właśnie pakunek. Wchłonąłem wszystko, a teraz potrzeba nieco czasu, by się z tym oswoić i przeanalizować to.

Najbardziej zadziwiła mnie jasność i klarowność całego systemu wszechświata opisanego w książce... Ponadto ścisłe powiązanie z resztą systemu i wyjaśnienie doznań ze skraju świadomości, których każdy w jakimś stopniu doświadczył, dają nam niejako dowód na prawdziwość filozofii OOBE. Bardzo to ciekawe, ale oby nie było zgubne. Zdecydowanie polecam uzbroić się w dystans, ale też odrzucić uprzedzenia.

ordoabchao | 2016-07-11

Nawet dla mnie opisy tych podroży nie mieszczą się w wyobraźni:)sam miałem przygodę z wyjściem z ciała więc nie wierzę w OBE.Ja o tym wiem.

Spiderdog86 | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Idealne zwieńczenie trylogii.Część książki trudno się czyta,gdy autor dokonując różnych naukowo brzmiących analiz,usiłuje odnaleźć swoją"podstawę". Widać,że od publikacji poprzedniej książki,autor bardzo się rozwinął duchowo,co pomogło mu pogodzić się ze "śmiercią" żony,choć i tak nie był na nią przygotowany. Opisy Monroe'a nie zawsze są łatwe w zrozumieniu,ale nieustannie zaskakują i fascynują czytelnika. Moje pragnienie doświadczenia OOBE w pełni tylko się zintensyfikowało po lekturze trylogii. Aż smutno się robi,że autora nie ma z nami już 21 lat,ale pewnie już dawno osiadł na poziomie 27 lub przekroczył szczelinę 😊

anettaja | 2014-05-27

Potraktowałam to jak powieść fantasy- całkowicie niechcący. Choć wiem że OB i świadome śnienie istnienie to ta książka była dla mnie jak powieść.

Druga część Podrózy poza ciałem w stanie alfa/beta

Maria | 2013-12-08

SUPER!!