Śluby innych ludzi

Divorce: A love story
83-7391-352-1
powieść amerykańska
ZuzAnka

Laurie pracuje jako fotograf ślubny. Uwieczniła już na kliszy ponad tysiąc sto uroczystości. Na tych zdjęciach państwo młodzi wyglądają, jakby ich małżeństwo miało trwać wiecznie. Jednak życie par, odszukanych przez Laurie jakiś czas potem, rzadko, kiedy okazuje się wymarzonym ideałem: Kevin wdał się w romans, Ferdynand za często podróżował, Debbie popijała wódkę do obiadu, Frank okazał się agresywny... Na wielu fotografiach Laurie, samotna rozwódka, znajduje tajemniczego mężczyznę, który przychodzi na śluby obcych sobie par bez zaproszenia. Pewnego dnia spotykają się... Piękna i mądra powieść o wielkiej miłości i samym życiu, które wystawia nasze uczucia na próby, jakim nie zawsze umiemy podołać.

myślnik | 2013-06-08
Przeczytana: 2009 rok

Piękny uśmiech,odpowiednia postawa...
Pstryk!
Przyjemne otoczenie,wyjątkowa chwila,taka na przemian stresująca i ekscytująca...
Pamiątka na całe życie!
Pstryk!
Dopóki śmierć nas nie rozłączy...
Pstryk!

Migawka,blask świateł,ciemnia,odbitki,oto narzędzie pracy Laurie-aparat fotograficzny.
Czarno-białe,kolorowe,pełne nadziei spojrzenia,miłość wyraźna nawet na kawałku zabarwionego papierku.
Chwilo trwaj!
Jednak nie zawsze,nie w każdym wypadku,sprawdza się - żyli długo i szczęśliwie.

Laurie chyba za bardzo napatrzyła się na różne koleje losu,zwłaszcza te nieprzyjemne.
Co weźmie górę - wiara,że może się udać?!
Czy poczucie klęski,że się zawiodło swoje wyobrażenia?!

Zuzanna | 2014-09-11
Przeczytana: 09 września 2014

Na autora zwróciłam uwagę dopiero po przeczytaniu całej książki. Zaskoczyło mnie, że to facet. Ale i wyjaśniło kilka moich spostrzeżeń. W każdym bądź razie książka zaskoczyła mnie negatywnością wobec tematu/tytułu. Oj zwodnicze są nasze pierwsze wrażenia, nie ma samych sielanek i recept na ciekawe/udane wesela. Jest za to plejada wad i komplikacji jakie mogą nastąpić przez nierozważne decyzje przez nas podejmowane. By ładnie określić tą pozycję, można ją nazwać "analizatorem", byś dobrze wybrał ścieżkę i współtowarzysza swojej podróży w przyszłość. :)

Ewa | 2010-09-23
Przeczytana: wrzesień 2010

Na książkę "Śluby innych ludzi" natknęłam się przypadkiem. Wędrowałam sobie po bibliotece, zaglądałam na półki w poszukiwaniu ciekawego czytadła aż w końcu znalazłam tą pozycję. Co mnie zachęciło ? Sama nie wiem - może to była okładka, może opis z tyłu, zgodnie z którym powinnam mieć właśnie w rękach jedną z lepszych książek w moim życiu? Nie wiem. Wiem natomiast, że się rozczarowałam.

Laurie, fotografka ślubna, postanawia odnaleźć pary, które uwieczniła w najważniejszym momencie ich życia, w ciągu swojej dziesięcioletniej kariery. Okazuje się, że nie wszystkie z nich dotrwały razem do przysłowiowego "na dobre i na złe". Postanawia więc stworzyć cykl fotografii, przedstawiających zarówno rozwodników, wdowców jak i szczęśliwe związki które przetrwały próbę czasu. W międzyczasie dowiadujemy się o nieciekawym dzieciństwie bohaterki, niezrównoważonych umysłowo rodzicach no i oczywiście, jak to w książkach tego pokroju bywa - pojawia się KTOŚ (celowo pisany dużymi literami), kto ma...

lumbarda | 2013-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Laurie, samotna rozwódka, pracuje jako fotograf ślubny. Ma za sobą ponad tysiąc sto uroczystości. Na tych zdjęciach państwo młodzi wyglądają, jakby ich małżeństwo miało trwać wiecznie.
Laurie na wielu fotografiach znajduje tajemniczego mężczyznę, który bez zaproszenia przychodzi na śluby obcych sobie par. Pewnego dnia spotykają się...
Książka bardzo mi się podobała. Trudno się było od niej oderwać. To piękna i mądra powieść o wielkiej miłości i o samym życiu, które często wystawia nasze uczucia na próby, jakim nie zawsze umiemy podołać. Warta przeczytania!

anulka24 | 2016-11-17
Przeczytana: styczeń 2012