Koniec zimy

The End of Winter
83-7391-569-9
powieść angielska
ZuzAnka

Michael, trzydziestokilkuletni lekarz, powraca do Londynu z kolejnej misji Lekarzy bez Granic. Po wejściu do domu natyka się na leżącą na schodach swoją ukochaną żonę Caitlin. Kobieta umiera mu na rękach, nieopodal stoją spakowane walizki. A przecież wszystko wskazywało, że byli szczęśliwym małżeństwem! Historia ich związku przeplata się z rekonstrukcją dziwnych wydarzeń, które doprowadziły do morderstwa. Subtelna i pełna życiowej prawdy powieść psychologiczna z wątkiem sensacyjnym, o miłości, przyjaźni i zdradzie.

źródło opisu: Joanna Puchalska

magda | 2012-06-17

Michael Severin, londyński lekarz, jest członkiem organizacji Lekarze bez Granic. Po powrocie z ostatniej misji w Wenezueli znajduje w domu nieprzytomną żonę Caitlin leżącą w kałuży krwi. Zszokowany próbuje udzielić jej pomocy, niestety bezskutecznie - kobieta umiera na jego rękach. Na miejsce przyjeżdża policja, wszystko wskazuje na to, że Caitlin została zamordowana w domu jednak nie ma śladów włamania, nic też nie zginęło. Może po prostu nakryła włamywacza na gorącym uczynku i padła jego ofiarą? Co w takim razie oznaczają spakowane walizki znalezione przy jej ciele? Michaelowi nic przecież nie wiadomo o tym, żeby jego żona dokądś się wybierała.

Wkrótce sekcja zwłok wykazuje, że Caitlin spodziewała się dziecka. Michael jest przekonany, że to nie on był ojcem. Trudno mu zrozumieć i pogodzić się z faktem, że jego ukochana żona żyła w świecie, o którym on nie miał do tej pory pojęcia i do którego nie miał wstępu. Jak to się stało, że tak bardzo się od siebie oddalili? I kto...

Marta | 2011-06-01

Pozytywne zaskoczenie! Sięgnęłam po tę książkę z niechęcią, nie wiedząc czego mogę się po niej spodziewać. Okładka sugerowała typowe romansidło - para zakochanych na tle zachodzącego słońca, jednak coś mnie w niej urzekło i zaczęłam czytać. I od razu mi się spodobała.
Tajemnica, miłość, zdrada, niespodziewane zakończenie.. Tyle zdradzę.
Nie jest to kryminał, raczej dramat, oczywiście z wątkiem osobistym (po inne nie sięgam). Ale trzyma w napięciu.
Polecam. A sama z chęcią przeczytam inną książkę pana Griggsa..

wiejskifilozof | 2010-10-19
Przeczytana: 16 października 2010

Połączenie obyczajowej powieści z sensacją . Tak oceniam na 4 .

Marta | 2014-04-15
Przeczytana: 14 kwietnia 2014

Miło się czytało, chociaż nie urywa tej części ciała, gdzie plecy się kończą. Trochę tam za dużo nieszablonowych postaci, które dodatkowo tłumią dosyć niemrawą, momentami, akcję. Tak, niemrawą, mimo że podróży w czasie i przestrzeni jest tam całkiem sporo, ale przedstawionych w sposób nie wzbudzający specjalnych emocji. Mimo wszystko warto przeczytać, ku rozrywce tudzież dla zabicia czasu.

portana | 2016-07-31
Smig | 2016-07-29