Dom Flory

Wydawnictwo: Muza
Flora's Lost
powieść angielska
ZuzAnka

Bohaterką kolejnego bestsellera Katie Fforde jest dwudziestoparoletnia Flora Stanza. Po serii nieudanych związków i mało atrakcyjnych dorywczych prac postanawia ona rozpocząć całkiem nowe życie poza Londynem pracując w domu aukcyjnym Stanza & Stanza, w którym właśnie odziedziczyła pięćdziesiąt jeden procent udziałów zapisanych jej przez zmarłego niedawno wuja. Stanza & Stanza prowadzi handel antykami w położonym niedaleko Londynu malowniczym miasteczku Bishopsbridge. Szacowną firmą od lat zajmuje się kuzyn Flory - Charles, który już wcześniej otrzymał w spadku od ojca czterdzieści dziewięć procent udziałów, niestety bez większych finansowych efektów. Tak więc Flora, choć niedoświadczona i bardzo młoda, ma już na starcie przewagę nad nim. I od pierwszego spotkania widać jak bardzo kuzynowi i jego narzeczonej - Annabelle - to nie pasuje i krzyżuje plany. Kiedy Flora pojawia się w biurze, ze wszystkich sił starają się ją zniechęcić do zamysłu pozostania we własnej firmie. Są niemili i piętrzą wszystkie możliwe trudności. Flora jednakże jest nieugięta. Sprytna i inteligentna, szybko się uczy i ma doskonałe pomysły na rozwinięcie działalności firmy. Interes rozwija się doskonale i już nie ma żadnego sensu mówić o jego sprzedaży lub likwidacji, ale całkiem niespodzianie dla niej samej Flora zakochuje się w... swoim kuzynie Charlesie.

asia_32 | 2016-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Zabawna,pełna brytyjskiego humoru opowieść o Florze dziewczynie z Londynu,która przenosi się na prowincję,aby pomóc kuzynowi w prowadzeniu domu aukcyjnego.Zabawni bohaterowie,świetne dialogi i urocza kocia rodzina.Polecam!

Angel088 | 2013-08-08
Na półkach: Przeczytane, Kindle
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Fajne czytadlo dla zabicia czasu. Czyta sie szybko i tak samo szybko zapomina. Jest problem, zly charaker i happy end. Bohaterka pokonuje wszystkie przeciwnosci losu na szpilkach. Watek z artysta smiech na sali :)
Nie czepiam sie, dostalam to, co oczekiwalam i nie bylo to najgorszej jakosci :)

naranja | 2011-02-26

Autorka nadając orginalne imię głównej postaci, prawdopodobnie chciała zaintrygować. Tylko moim zdaniem, "Dom Flory" brzmi jak opis wiejskiego życia, które w dodatku jest nudne. Rzeczywiście, tytułowa Flora przenosi się na wieś, do nieco zaniedbanego domku letniego. Od tej pory po prostu się CZYTA. Książkę "wchłonęłam" w 2 lub 3 dni i chciałabym więcej. Ani nie jest to nudne, ani banalne- brawa dla autorki. Lekka narracja, z pomysłem, z dowcipem. Flora wykreowana bardzo realnie, nawet czytelnik zyskuje do niej sympatię juz od pierwszych stron książki. Później, miałam wrażenie jakbym ja już znała, jakbym chciała sie z nią zaprzyjaźnić.
Perypetie uczuciowe Flory na początku są troche zawiłe. Pojawia sie Henry i William. Z tym drugim od początku ją nic nie łączy. Henry natomiast stale jej towarzyszy, przez co Flora zyskuje sobie etykietke "dziewczyny Henry'ego". Dziwne jest natomiast wrażenie które odczuwa podczas spotkań z Charlesem. Jest to de facto jej kuzyn, choć więzy rodzinne...

dzjustyna | 2012-04-09
Przeczytana: 08 kwietnia 2012

To moja druga przygoda z Panią Fforde i szczerze mówiąc nadal nie wiem, co mam myślec o tej autorce.
Pomysł na książkę podobny- znowu mamy bardzo chętnego na główną bohaterkę przystojniaka. Znowu mamy tajemniczego sztywnego gbura. Znowu mamy zwierzaka, który wydaje na świat potomstwo (tym razem na szczęście autorka darowała sobie opisy porodu..) - tak się zastanawiam- był już pies, był już kot.. co będzie w następnej książce? Zamiast galerii sztuki, mamy dom aukcyjny.
Ogólnie mam wrażenie, że przeczytałam to samo, co było w poprzedniej książce.
No cóż fabuła więc- taka sobie, humor- zerowy (choć autorka bardzo się starała).
Czy już naprawdę nie ma dobrej literatury kobiecej??

Smolarek | 2013-10-09

Nie podobała mi się. Nie byłam w stanie polubić głównej bohaterki, choć przez cały czas starałam się do niej przekonać. Moim zdaniem zbyt dużo narzekania, niedopuszczania do siebie uczuć i niepotrzebnego chaosu. Mimo że pomysł dobry, technicznie też wszystko jest ok, ale wszystko jest niesmaczne.

gosiaw | 2016-09-14
Przeczytana: 13 września 2016