Dwadzieścia trzy stopnie poniżej zera

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Nine below zero
83-7150-918-9
literatura amerykańska
ZuzAnka

Jadąc o świcie po zaśnieżonej szosie, Marvin Deernose, indiański stolarz i narkoman na odwyku, zauważa rozbity samochód. Jego pasażer, senator Henry Neihart, miał wylew i jest bliski śmierci. Po kilku godzinach do Montany przyjeżdża wnuczka Henry’ego, Justine, uciekając z Oregonu od wspomnień o dziecku, które zginęło w wypadku samochodowym i od rozpadającego się małżeństwa. Po wyjściu ze szpitala Henry wraca do swej okazalej rezydencji i zaprasza do siebie Marvina, by odwdzięczyć mu się za uratowanie życia. Justine i Marvin natychmiast przypadają sobie do serca i między tymi życiowymi rozbitkami rodzi się namiętny romans.

Luka | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Nareszcie. Skończyłam czytać. Czuję się jakbym po wielu dniach wysiłku otworzyła drzwi klatki, która mnie więziła. Ta książka wraz z przeczytaniem pierwszych stron zamyka za nami niewidoczne drzwi i wpadamy w pułapkę zastawiona przez Kevin'a Canty'ego.
Z początku z zachwytem przewracałam kolejne kartki od razu obdarzając Marvin'a sympatią. Nie wydawał się sztuczny, wręcz przeciwnie, musiałam przyznać, że w pewnych aspektach nawet przypominał mi siebie samą.
To był początek, to było wejście do niewidzialnej klatki. Potem okazało się, że w tej klatce jest tylko ciemność, zło, smutek i przygnębienie. Wracałam co jakiś czas do "Dwudziestu..." mimo wszystko chcąc poznać dalsze losy bohaterów, a wracając byłam otaczana ze wszystkich stron ich przemyśleniami. Tak ponurymi i tak depresyjnymi, że po paru stronach miałam ochotę odłożyć książkę z powrotem na półkę.
"Dwadzieścia trzy stopnie poniżej zera" to jedna wielka, tocząca się przez ponad 300 stron depresja. Nie polecam nikomu, kto...

Arkil | 2015-11-04

Obiecujący początek został przekreślony przez marny koniec.

Sylwia | 2016-10-17
magia78 | 2016-07-29