Bitwa nad Ebro 1938. Ostatnia godzina republiki

Tłumaczenie: Karolina Borońska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie Bitwy Historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amercom
The Ebro 1938. Death knell of the Republic
978-83-261-0313-1
historia
piotrex

Ofensywa nad Ebro rozpoczęła się wieczorem 24 lipca 1938 roku i stanowiła ostatnią fazę hiszpańskiej wojny domowej. Ludzie, którzy doświadczyli już ciężkich 2 lat tej wojny, nie wierzyli w rychłe zakończenie konfliktu. W rzeczywistości bitwa nad Ebro była początkiem końca rządów republikańskich w Hiszpanii. Batalia ta stanowiła ostatni akt rewolty republikanów i doprowadziła do wyczerpania się zasobów materialnych i ludzkich oraz w decydujący sposób przyczyniła się do zwycięstwa frankistów. Latem 1938 roku wydawało się, że szanse republikanów na zwycięstwo są w zasięgu ręki. Bitwa nad Ebro była z pewnością największą ofensywą hiszpańskiej wojny domowej i wykazała, że armia republikańska była skuteczną siłą bojową.
Do książki dołączona jest płyta DVD z filmem "Hiszpańska wojna domowa: zwycięstwo i porażka"

Flagelum | 2015-08-15
Przeczytana: 2007 rok