Kod: Brytania. Kultura Wielkiej Brytanii od kuchni

978-83-930977-1-5
Wielka Brytania
literatura faktu
brookiew

W jakich okolicznościach jedenasty hrabia Sandwich wymyślił kanapkę? Dlaczego Westminster Abbey odmówiło pochowania Lorda Byrona? Dlaczego premier William Pitt Młodszy wprowadził podatek od pudru do peruk? Jakim samochodem jeździli Beatlesi? Jaki procent Brytyjczyków uważa, że czytanie jest ważniejsze od seksu? Kto kupił rybę bez frytek za 50 000 funtów? KOD: Brytania to spojrzenie na ludzi,...

KOD: Brytania to spojrzenie na ludzi, ich inspiracje, styl życia, pasje i zwyczaje, które definiują kraj i pozwalają rozgryźć jego DNA. Książka inteligentnie i z poczuciem humoru porządkuje wiedzę o kulturze stanowiąc inspirację do dalszych poszukiwań.

KOD: Brytania - bezcenne źródło informacji zarówno dla uczących się języka angielskiego, jak i dla wszystkich osób podróżujących do Anglii, chcących zrozumieć kraj i jego mieszkańców, nie tylko w warstwie językowej.

Monique | 2011-02-24
Przeczytana: 2011 rok

Świetna książka, dużo się można dowiedzieć, logicznie rozplanowana i czytelna. Super!

Zosia Molska | 2016-01-02
neraya | 2013-04-08