Jak wychowywać trudne dzieci

Wydawnictwo: WAM
Eine kleine Heilpädagogik. Vom Umgang mit "schwierigen" Kindern
978-83-7505-512-2
mantra

Doktor Andreas Mehringer (1911-2004) - przez wiele lat dyrektor jednego z domów dziecka w Monachium - dzieli się z czytelnikami swym długoletnim doświadczeniem, podaje i w przystępny sposób omawia 7 reguł, które powinny być brane pod uwagę w pracy z dziećmi wymagającymi szczególnej troski: traktuj dziecko poważnie zaakceptuj je takie, jakie jest pomóż mu się odnaleźć w grupie przekonaj je,...

traktuj dziecko poważnie
zaakceptuj je takie, jakie jest
pomóż mu się odnaleźć w grupie
przekonaj je, żepotrafi wykonać coś, co jest przydatne
zaangażuj je w pracę o charakterze twórczym
pamiętaj, że nie ma prawdziwej pedagogiki leczniczej bez wychowania religijnego
badaj swoje postawy
Jak wychowywać „trudne" dzieci jest klasyczną pozycją z zakresu pedagogiki specjalnej. Rodzice, rodzice z adopcji, opiekunowie w domach dziecka, pracownicy socjalni i wszyscy, którzy coraz częściej napotykają w swej pracy dzieci sprawiające poważne trudności wychowawcze, znajdą w niej mądre, sprawdzone, praktyczne porady.

basquiat122 | 2013-08-15