Uwieść aroganta

Tłumaczenie: Agnieszka Dębska
Cykl: Poślubić wicehrabiego (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
To Tempt a rogue
romans
Kasiula

Harriet przyjmuje posadę guwernantki, by uciec przed skandalem. Pragnie spokoju i ciszy. Ale gdy przybywa do zamku w Szkocji i staje twarzą w twarz ze swym pracodawcą, zagadkowym i pociągającym, już wie, że jej serce nie zazna tu spokoju. Nie wie jednak, jak wielki sekret ukrywa Mr. Wainwright. I że nie jest on wcale tym, za kogo się podaje.

Karola18 | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Książka " Uwieść aroganta" ma dwóch narratorów, Harriet i Nathaniela.Harriet to młoda kobieta, która po wielkim skandalu decyduje się na uniezależnienie od brata i przyjmuje prace guwernantki. Nathaniel to arystokrata, który obiecał zmarłemu brat, że zajmie się jego dziećmi. Jednak Nathanielowi w dotrzymaniu obietnicy przeszkadza stryj, który liczy na duże korzyści majątkowe związane z Georgiem.
Nathaniel wywozi dzieci do zamku w Szkocji a ich guwernantką zostaje Harriet.Jak łatwo się domyśleć Nathaniel i Harriet nawiązują romans lecz przez większość książki są to raczej igraszki.
Książka była interesująca gdyż chciałam się dowiedzieć co się stanie z dziećmi. Zakończenie było trochę przesłodzone i przewidywalne."Uwieść aroganta" strasznie mi się dłużyło pomimo, że aż tak strasznie nudne nie było.

Klaudia95 | 2016-09-01
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Trzeci tom cyklu "Poślubić wicehrabiego"

Bohaterką tego tomu jest Harriet Sainthill - siotra Griffina, wicehrabiego Dewhurst i bratowa Faith. Dwudziestokilkuletnia kobieta zamierza wyjechać z Anglii w poszukiwaniu nowego życia i odcięcia się od problemów i skandalu, który niedawno przeżyła.

Po kilku latach narzeczeństwa, Julian Wingate, zrywa zaręczyny z Harriet. Harriet jest ciężko z tego powodu, ale doskonale wie, że pozostanie w domu i rozpamiętywanie tego nie jest najlepszym pomysłem. Dlatego decyduje się przyjąć posadę guwernantki w Szkocji.

W Szkocji poznaje swojego pracodawcę pana Wainwright'a. Mężczyzna robi wielkie wrażenie na niej, a ona na nim. Tajemniczy i zagadkowy pracodawca zdaje się wiedzieć wszystko o swojej pracownicy. Niestety dla Harriet , która praktycznie od razu czuje coś do mężczyzny ciężko jest jej go rozszyfrować. Ale czy odkrycie prawdy, wyjdzie wszystkim na dobre? I czy wszystko zakończy się dobrze? Czy Wainwright wyzna Harriet prawdę o sobie? Tego...

meggykotka | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Przyjemna - to słowo najlepiej opisuje tą książkę.

Takie opowiadania lubię najbardziej. Odpowiednia epoka, charyzmatyczni bohaterowie, ciekawa treść. Zabrakło jedynie więcej akcji, przez co książka może wydawać się jednostajna.

Dzieło idealne, żeby odpocząć od literatury cięższego kalibru. Żeby oderwać się od życia i rutyny życiowej. Niewymagające i przyjemne.

Anna | 2015-07-15
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2015

Niewymagająca i przewidywalna, ale namiętność unosi się wszędzie. No i ten przepiękny, mroczny zamek. Sama chciałabym w takim zamieszkać.

Tirindeth | 2012-06-12

Skandal sezonu - młoda Angielka zostaje porzucona po kilku latach narzeczeństwa przez swojego wybranka, hulakę i niegodziwca. Londyn huczy od plotek i spekulacji, nie dając nieszczęśliwej dziewczynie możliwości odetchnięcia od dramatycznych dla niej wydarzeń. Ale Harriet chce być niezależna, dlatego też postanawia przyjąć posadę guwernantki i wyjeżdża na północ Szkocji, by opiekować się trójką podopiecznych pana Wainwrighta. Pragnie nie tylko pozostawić za sobą nieszczęśliwą historię, ale także rozpocząć wszystko od nowa. Ale w szkockim zamku jej życie nie stanie się ani prostsze, ani spokojniejsze. Zadba o to jej nowy pracodawca…

Uwieść aroganta to moje pierwsze spotkanie z twórczością Adrienne Basso, szkockiej pisarki romansów historycznych. Zaintrygowana opisem postanowiłam poświęcić popołudnie dla jednej z jej powieści i dziś przedstawię Wam tego efekty.

Narracja obserwatora wszechwiedzącego przedstawia nam wydarzenia z punktu widzenia dwójki głównych bohaterów - Harriet oraz...

wiola | 2014-06-14

roześmiałam się nie raz bowiem sposób bycia owej guwernantki w tamtej epoce jest wielce wybiegający w przyszłość

Magdalena | 2014-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Nie rozumiem dlaczego ta książka ma taką ilość gwiazdek, jest tak nudziarska, że aż boli. Wszystko jest przewidywalne, sztampowe. Akcja się wlecze. Bohaterowie nieciekawi.
Czytałam wcześniej historię Faith i Griffitha i była o jeden punkcik lepsza.

Gregory | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Bardzo dobry stary romans z nutka niepewności i sensacji, co nadaje tej książce specyficzny charakter, powiedział bym wciągający charakter. Bohaterka od samego opisu, odrazu ukazuje obraz pięknej kobiety, która ma swój charakter i sposób bycia, a główny bohater ukazuje swój sposób bycia oraz ubiegania się o uczucie jakie by chciał osiągnąć.

Seona | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

Najnudniejsza część z 3 jakich do tej pory czytałam w tej serii.

Nika16wow | 2016-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2016

Naprawdę chciałam żeby spodobała mi się ta książka, ale mi się to nie udało. Czekałam, czekałam i czekałam, aż zacznie się coś dziać i jedyne czego się doczekałam to końca książki. Powieść bardzo przeciętna, a nawet powiedziałabym, że słaba, a co za tym idzie przewidywalna. Dwie gwiazdki daję jedynie za to, że pod koniec mnie rozśmieszyła.