Uwieść aroganta

Tłumaczenie: Agnieszka Dębska
Cykl: Poślubić wicehrabiego (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
To Tempt a rogue
romans
Kasiula

Harriet przyjmuje posadę guwernantki, by uciec przed skandalem. Pragnie spokoju i ciszy. Ale gdy przybywa do zamku w Szkocji i staje twarzą w twarz ze swym pracodawcą, zagadkowym i pociągającym, już wie, że jej serce nie zazna tu spokoju. Nie wie jednak, jak wielki sekret ukrywa Mr. Wainwright. I że nie jest on wcale tym, za kogo się podaje.

Klaudia95 | 2016-09-01
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

Trzeci tom cyklu "Poślubić wicehrabiego"

Bohaterką tego tomu jest Harriet Sainthill - siotra Griffina, wicehrabiego Dewhurst i bratowa Faith. Dwudziestokilkuletnia kobieta zamierza wyjechać z Anglii w poszukiwaniu nowego życia i odcięcia się od problemów i skandalu, który niedawno przeżyła.

Po kilku latach narzeczeństwa, Julian Wingate, zrywa zaręczyny z Harriet. Harriet jest ciężko z tego powodu, ale doskonale wie, że pozostanie w domu i rozpamiętywanie tego nie jest najlepszym pomysłem. Dlatego decyduje się przyjąć posadę guwernantki w Szkocji.

W Szkocji poznaje swojego pracodawcę pana Wainwright'a. Mężczyzna robi wielkie wrażenie na niej, a ona na nim. Tajemniczy i zagadkowy pracodawca zdaje się wiedzieć wszystko o swojej pracownicy. Niestety dla Harriet , która praktycznie od razu czuje coś do mężczyzny ciężko jest jej go rozszyfrować. Ale czy odkrycie prawdy, wyjdzie wszystkim na dobre? I czy wszystko zakończy się dobrze? Czy Wainwright wyzna Harriet prawdę o sobie? Tego...

Karola18 | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Książka " Uwieść aroganta" ma dwóch narratorów, Harriet i Nathaniela.Harriet to młoda kobieta, która po wielkim skandalu decyduje się na uniezależnienie od brata i przyjmuje prace guwernantki. Nathaniel to arystokrata, który obiecał zmarłemu brat, że zajmie się jego dziećmi. Jednak Nathanielowi w dotrzymaniu obietnicy przeszkadza stryj, który liczy na duże korzyści majątkowe związane z Georgiem.
Nathaniel wywozi dzieci do zamku w Szkocji a ich guwernantką zostaje Harriet.Jak łatwo się domyśleć Nathaniel i Harriet nawiązują romans lecz przez większość książki są to raczej igraszki.
Książka była interesująca gdyż chciałam się dowiedzieć co się stanie z dziećmi. Zakończenie było trochę przesłodzone i przewidywalne."Uwieść aroganta" strasznie mi się dłużyło pomimo, że aż tak strasznie nudne nie było.

Anna | 2015-07-15
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2015

Niewymagająca i przewidywalna, ale namiętność unosi się wszędzie. No i ten przepiękny, mroczny zamek. Sama chciałabym w takim zamieszkać.

Tirindeth | 2012-06-12

Skandal sezonu - młoda Angielka zostaje porzucona po kilku latach narzeczeństwa przez swojego wybranka, hulakę i niegodziwca. Londyn huczy od plotek i spekulacji, nie dając nieszczęśliwej dziewczynie możliwości odetchnięcia od dramatycznych dla niej wydarzeń. Ale Harriet chce być niezależna, dlatego też postanawia przyjąć posadę guwernantki i wyjeżdża na północ Szkocji, by opiekować się trójką podopiecznych pana Wainwrighta. Pragnie nie tylko pozostawić za sobą nieszczęśliwą historię, ale także rozpocząć wszystko od nowa. Ale w szkockim zamku jej życie nie stanie się ani prostsze, ani spokojniejsze. Zadba o to jej nowy pracodawca…

Uwieść aroganta to moje pierwsze spotkanie z twórczością Adrienne Basso, szkockiej pisarki romansów historycznych. Zaintrygowana opisem postanowiłam poświęcić popołudnie dla jednej z jej powieści i dziś przedstawię Wam tego efekty.

Narracja obserwatora wszechwiedzącego przedstawia nam wydarzenia z punktu widzenia dwójki głównych bohaterów - Harriet oraz...

wiola | 2014-06-14

roześmiałam się nie raz bowiem sposób bycia owej guwernantki w tamtej epoce jest wielce wybiegający w przyszłość

Magdalena | 2014-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Nie rozumiem dlaczego ta książka ma taką ilość gwiazdek, jest tak nudziarska, że aż boli. Wszystko jest przewidywalne, sztampowe. Akcja się wlecze. Bohaterowie nieciekawi.
Czytałam wcześniej historię Faith i Griffitha i była o jeden punkcik lepsza.

Gregory | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Bardzo dobry stary romans z nutka niepewności i sensacji, co nadaje tej książce specyficzny charakter, powiedział bym wciągający charakter. Bohaterka od samego opisu, odrazu ukazuje obraz pięknej kobiety, która ma swój charakter i sposób bycia, a główny bohater ukazuje swój sposób bycia oraz ubiegania się o uczucie jakie by chciał osiągnąć.

Seona | 2016-03-15
Przeczytana: 15 marca 2016

Najnudniejsza część z 3 jakich do tej pory czytałam w tej serii.

Nika16wow | 2016-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2016

Naprawdę chciałam żeby spodobała mi się ta książka, ale mi się to nie udało. Czekałam, czekałam i czekałam, aż zacznie się coś dziać i jedyne czego się doczekałam to końca książki. Powieść bardzo przeciętna, a nawet powiedziałabym, że słaba, a co za tym idzie przewidywalna. Dwie gwiazdki daję jedynie za to, że pod koniec mnie rozśmieszyła.

fantaghirooo | 2016-12-02