I wojna w Zatoce Perskiej 1991

Tłumaczenie: Adam Juchniewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie Bitwy Historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amercom
The Gulf War 1991
978-83-261-0282-0
historia
piotrex

Wojna w Zatoce Perskiej z 1991 roku to jedna z najbardziej fascynujących kampanii wojskowych współczesnej historii. Zaledwie w ciągu 7 miesięcy w rejonie Zatoki stworzono potężne zgrupowanie amerykańskich wojsk wspieranych przez sojuszniczą koalicję i rzucono je do boju w kampanii, w której z łatwością zniszczono przeciwnika. Do słownika wprowadzono pojęcia z terminologii wojskowej, np."niewidzialne samoloty", "inteligentne bomby", "pola widzenia broni", które dały początek nowemu wymiarowi działań wojennych.
Do książki dołączona jest płyta DVD z filmami:
1. Linia ognia: Wojna w Zatoce Perskiej
2. Zawód dowódca: Wojna w zatoce

PPS | 2013-10-06

Całkiem niezły, zwięzły informator.

Wilku | 2016-06-24
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam, Historia