Powrót czarnoksiężnika

Tłumaczenie: Magdalena Michalik
Cykl: Siedem pieczęci (tom 1)
Wydawnictwo: Videograf II
Die Rückkehr des Hexenmeisters
A--

Kira zobaczyła dziwną kobietę po raz pierwszy pewnego piątkowego wieczoru. Wieczór ten zmienił jej życie. Tajemnicza nieznajoma okazuje się bowiem groźną czarownicą. Skąd się wzięła akurat w takiej mieścinie jak Giebelstein? I co robi w kościele świętego Abakusa? Kira i jej przyjaciele postanawiają wyjaśnić tę zagadkę. Poznają przy tym bardzo starą tajemnicę Siedmiu Pieczęci. Powrót...

Powrót czarnoksiężnika to pierwsza z 10-tomowej serii powieści fantasy. Jej bohaterka jest rudowłosa Kira, która wraz z trójka przyjaciół walczy z wiedźmami i demonami wykorzystując moc czarodziejskich pieczęci.

źródło opisu: Videograf II, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

VonCarla | 2014-12-06

Sięgając po "Powrót czarnoksiężnika" nie myślałam, że będzie to tak dobra powieść i taka fajna przygoda. Polecam !!

Bardzo fajne, ciekawe przygody 4 przyjaciół :)
Polecam ! ;)

Kamyczek | 2014-02-04

Kilka lat temu przeczytałam wszystkie części. Pamiętam, że bardzo mi się podobały i co chwilę wypożyczałam z biblioteki kolejne. Książki może nie są realistyczne, no ale...
Bohaterowie są 12-latkami i to mnie bardzo zachęcało, bo byłam w podobnym wieku. Jakoś tak sentymentalnie podchodzę do tej sagi, mam wspomnienia miło spędzonego czasu przy lekturze.

aga | 2015-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Kolejna książka, którą przeczytałam dzięki mojemu chrześniakowi i zapowiada się że czeka nas resztę serii, od razu po przeczytaniu zamówiliśmy drugi tom. Książkę czyta się bardzo szybko, nie ma tu miejsca na nudę akcja zaczyna się od początku i utrzymuje do końca, bohaterzy przesympatyczni. Super książka dla młodzieży i nie tylko, ja przepadłam POLECAM :)

introvertixxdempteur | 2016-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

"Siedem Pieczęci: Powrót czarnoksiężnika" autorstwa Kaia Meyer to opowieść o trójce dzieciaków - Kirze, Nilsie i Lizie. Kira, mieszkająca ze swoją ciotką Kasandrą w Giebelstein, pewnego wieczoru zauważa tajemniczą, niezwykle piękną kobietę, która ma torebkę z krokodylej skóry, z której wypuszcza latającą, srebrną rybę. Dziewczyna na drugi dzień opowiada to, co widziała swoim przyjaciołom. Jej ciotka ostrzega ich, żeby na siebie uważali i nie zbliżali się więcej do tej kobiety. Kira poznaje tajemnicę Arkanum, tajemniczej organizacji czarownic i ich przywódcy Abakusa, na którego cześć stoi w pobliżu osady kościół. Pojawia się więcej wiedźm, które mają zamiar wskrzesić swojego okrutnego przywódcę. Dzieciaki starają się powstrzymać to, co nadciąga, chociaż nie wiedzą, jakie niebezpieczeństwo na nich czeka.
Moje pierwsze wrażenie? Sama fabuła i treść wydawały się ciekawe. Okładka za to nie jest wybitnej urody, może odstraszać, choć jest w twardej oprawie, a to się ceni. Poza tym...

Nika | 2012-08-24
Na półkach: Przeczytane, Wakacje 2012
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

Po serię "Siedem Pieczęci" postanowiłam sięgnąć po przeczytaniu książki Kaia Mayera pt. "Merle i Królowa Laguny". Spodziewałam się czegoś napisanego w podobnym stylu.

Ociupinkę się rozczarowałam. Ale tylko ociupinkę, bo ogólnie "Powrót Czarnoksiężnika" był dobry. Denerwowało mnie tylko to, że książka (a może powinnam powiedzieć książeczka) była taka krótka. Zabrakło mi też w tej opowieści realności. Lubię czytać powieści fantastyczne, w których świat przedstawiony sprawia wrażenie, iż mógłby istnieć naprawdę. W tym wypadku tak nie było. Latające ryby, mieszkające w torebkach z krokodylej skóry oraz trzy ładne wiedźmy budzące do życia kamiennego czarnoksiężnika nie bardzo mi tu pasują. Muszę jednak przyznać, że podziwiam i szanuję odwagę autora. Bo czy jakiś inny pisarz ośmieliłby się zacząć pierwszą książkę swojej nowej serii od wzmianki o latającej rybie wyskakującej z torebki z krokodylej skóry?
Oby tak dalej! Uważam oryginalność tej książki (choć może nieco przesadzoną) za jej...

frizzycake | 2016-03-29
Przeczytana: 29 marca 2016

Jest to książka krótka, którą czyta się bardzo szybko. Druk jest duży i błyskawicznie idzie przebrnąć przez te 148 stron. Można zaliczyć ją do kategorii tych niepozornych, bo jest to kolejna fantastyka, o której nigdy nie słyszałam. Skierowana raczej do młodszego czytelnika, ale z lekkim klimatem grozy - czyli właśnie taka, do jakich mam słabość. Całość daje raczej wrażenie opowiadania, ale nie jest to minus, bo bardzo przyjemnie jest poświęcić kilka godzin na przygodę z tą niesamowitą książką. Klimaty czarownic bardzo mnie interesują i po przeczytaniu tej pozycji mam jeszcze większą ochotę na sięgnięcie po coś w tym temacie. Jestem pewna, że jeśli spotkam gdzieś kolejne części, to na pewno nie przejdę obok nich obojętnie.

bastek497 | 2016-05-07

Pamiętam jak byłem młodszy to chętnie sięgałem po książki z tej serii. Bohaterowie, z którymi mogłem się utożsamiać, mała, niemiecka miejscowość o świetnej nazwie :D Czy dziś bym ją przeczytał? Gust mnie się trochę zmienił, dorosłem, ale książka moim zdaniem dotrze do młodszych czytelników. Mocne 7/10

J-Nathan-Rai | 2012-03-27
Przeczytana: 31 grudnia 2011

OKROPNA! Akcja (a właściwie jej brak) leci na łeb na szyję. Nic fajnego.

adka0099 | 2013-05-07
Przeczytana: maj 2013

Z początku myślałam, iż jest to przeciętną książka dla dzieci, jednak okazała się wciągającą bardziej książką dla młodzieży, która w niektórych momentach jest naprawdę straszna!