Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej

Seria: Tajemnice Historii
Wydawnictwo: Amber
historyczna

Czy Hitler planował atak na Szwajcarię?Gdzie przeprowadzono próbę generalną przed Pearl Harbor?Kto podpalił „Normandie w nowojorskim porcie?Dlaczego planowano porwanie księcia Windsoru?Czym był naprawdę „Duch Scapa Flow ?Kto usiłował dokonać zamachu na de Gaulle&apos,a?Co naprawdę stało się z 19. Eskadrą, którazniknęła w Trójkącie Bermudzkim?Napisano już wiele książek o wielkich kampaniach,planach strategicznychi stoczonych bitwach II wojny światowej.Jednak największy konflikt zbrojny w dziejach kryje wciąż niewyjaśnione tajemnice. Na postawie nieznanychrelacji, niepublikowanych wspomnień i tajnych raportów wojskowych William Breuer odkrywa najbardziej frapujące fakty z lat 1939-45 wydarzenia niewytłumaczalne, które dowodzą, że podczas wojny logika rządzi sięczęsto osobliwymi prawami.

Ola | 2017-04-12
Przeczytana: 01 maja 2017