Jabłka w sadzie i kuchni

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-85661-34-4
jabłka, sad, jabłko, kuchnia
Barbara

Jak już sam tytuł wskazuje, książka dotyczy jabłek, zarówno tych w naszym sadzie, jak i tych, z których (z którymi) zamierzamy coś upichcić. Są tu informacje o uprawie (warunki uprawy, planowanie sadu i sadzenie drzew, owocowanie...) i odmianach jabłoni, zbiorze i przechowywaniu jabłek oraz o chorobach, na jakie są one narażone podczas przechowywania. Osobny rozdział poświęcony jest wartościom...

Są tu informacje o uprawie (warunki uprawy, planowanie sadu i sadzenie drzew, owocowanie...) i odmianach jabłoni, zbiorze i przechowywaniu jabłek oraz o chorobach, na jakie są one narażone podczas przechowywania. Osobny rozdział poświęcony jest wartościom odżywczym i leczniczym jabłek oraz przepisom na potrawy z jabłek.
Łącznie opisanych jest 80 odmian jabłek i 35 przepisów kulinarnych.

Renata | 2013-06-04
Barbara | 2010-09-16