Muzyka Klasyczna. Nowy Sposób Słuchania

83-11-08746-6
muzyka klasyczna
muzyka
Tomek Kolenda

Czy nie mając wykształcenia muzycznego umiemy słuchać muzyki klasycznej? Intuicyjnie czujemy jej piękno, ale nie rozumiemy, na czym polega. I oto pojawia się książka z płytą CD, adresowana właśnie do nas do wszystkich, którzy pragną świadomie słuchać muzyki, znajdować w niej wytchnienie i radość. Za pomocą kilkudziesięciu starannie dobranych, najpiękniejszych utworów muzycznych Aleksander Waugh objaśnia, jak odnaleźć własny sposób słuchania i rozumienia muzyki od dzieł orkiestrowych po sonaty fortepianowe i opery. Wykresy, objaśnienia, terminologia, a także sugestie, jakie utwory warto jeszcze poznać i minileksykon sławnych kompozytorów pozwolą nam samodzielnie wyruszyć w świat muzyki klasycznej.

Jacek | 2011-01-02
Tomek Kolenda | 2010-09-25