Wojna Hitlera na Północy Europy

8 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Nordfronten Hitlers skjebneomrade
historia
Pistacia

Pasjonująca historia działań zbrojnych na północnych obszarach Skandynawii w czasie drugiej wojny światowej. Dla Hitlera zajęcie portów i lotnisk w północnej Skandynawii dawało możliwość atakowania konwojów z dostawami wojennymi płynących do Murmańska oraz prowadzenia wojny lotniczej z Wielką Brytanią. Dlatego do końca wojny Niemcy starali się utrzymać na terenie Finlandii i Norwegii. Autor...

Autor przedstawia wspomnienia żołnierzy i ludności cywilnej z tamtych terenów, ukazujące przebieg okupacji, walkę wywiadów i sił specjalnych, a także funkcjonowanie umieszczonych tam niemieckich obozów pracy.

źródło opisu: www.ksiegarnia.bellona.pl

archiwista_cyklista | 2013-09-25
Na półkach: Przeczytane, II WŚ
Przeczytana: 24 września 2013

Bardzo popularnonaukowa, autor czasem się myli. Jak ktoś ma wolne moce przerobowe można przeczytać. Zawsze coś nowego można się dowiedzieć np. o pomocy Szwecji dla wojsk III Rzeszy w Norwegii.

pwls | 2016-04-20
Przeczytana: 20 kwietnia 2016