Rajd na obóz Cabanatuan Filipiny 1945

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Akcja". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Astra
978-83-89981-32-5
Zwiadowcy, Alamo, Cabanatuan, Filipiny
historia
Pistacia

27 stycznia 1945 roku 6. batalion rangersów i oddział rozpoznania Szóstej Armii (Zwiadowcy Alamo) rozpoczęły najniebezpieczniejszą i najważniejszą misję w swej historii, mającą na celu uwolnienie pięciuset amerykańskich, brytyjskich i holenderskich jeńców przetrzymywanych w obozie niedaleko Cabanatuanu. Realizacja śmiałego planu wymagała przezwyciężenia wielu niedogodności - w trudnym terenie porośniętym dżunglą rangersi musieli się przemknąć 50 km poza linie wielokrotnie silniejszego nieprzyjaciela, wiedząc, że jeśli zostaną odkryci, w obozie nastąpi masakra. Z pomocą filipińskiej partyzantki zdołali jednak w ciągu 15 minut uwolnić 513 więźniów i zabić 225 japońskich żołnierzy, tracąc zaledwie dwóch ludzi.

[opis wydawcy]

spec_johny | 2016-01-24